gece ağlayarak uyanma ve diş

esrakerem

gece ağlayarak uyanma ve diş

Mesajgönderen esrakerem » 02 Mar 2015, 06:50

Merhaba oğlum 5.5 aylik ve diş çıkarıyor geceleri ağlayarak uyanıyor ki bazen gun icinde de cok huzursuz... geceleri neredeyse saat başı uyanıyor bazen kucakta bile durmuyor 5 dakika emip hemen daliyor gece caylari denedim sonra fitil agrisi icin... fayda etmiyor. .. eskiden 9 da yatip sabah 5 te uyanirdi bir dis bu kadar agri yapar mi .. artik baska derdi mi var diye dusunmekten kendimi alamıyorum ... ne yapabilirim acisini azaltmak için. ... aglamasina dayanamıyorum elimden birşey gelmiyor ona yardimci olamıyorum diye üzülüyorum. ..

Gurmebebek

Re: gece ağlayarak uyanma ve diş

Mesajgönderen Gurmebebek » 03 Mar 2015, 06:46

Merhaba, öncelikle çok geçmiş olsun, çabuçak atlatsın minik gurmemiz. Diş çıkarma hem bebek hem anne için zor bir dönemdir. Huysuzluk huzursuzluk, iştahsızlık, ağlama bazen ishal ve ateş durumlarına sıkça rastlanıyor maalesef :( Biz size aşağıda diş çıkarma yazımızı veriyoruz. Bebişinizi biraz da olsa rahatlatacak önerilerde var, yazıda.

http://www.gurmebebek.com/bebeklerde-dis-cikarma--714

Aslında hiçte yalnız değilsiniz, burada da bir annemizin diş çıkarma döneminde yazdığı bir blog yazısı da var.

http://www.gurmebebek.com/diger-46793,27750

sessizlik

Mesajgönderen sessizlik » 03 Ara 2015, 15:28

Bebeqimin damaklari kabardi alttan 2 dis bekliyoruz 1 haftadir uykusuz geciyor.. Benim derdim dis degilde
bebegim hala elektirikli supurge sesi olmadan uyumuyor bi cozum istiyorum basina qelen varsa :|

gurmebebekadmin
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesajgönderen gurmebebekadmin » 04 Ara 2015, 18:27

Gece uykusu

Merhaba, öncelikle gece beslenmesi yapıyorsanız kesmelisiniz. İkincisi maalesef pek çok annenin düştüğü bir hataya düşmüşsünüz. Sallama, memede, biberonda uyuma, kucakta uyuma, ve sizinki gibi süpürge sesi vs. Bütün bunlara olumsuz uyku davranışı deniyor. Ve bebeklerin uyku düzenini bozuyor aslında. Yani kolaylaştıracak derken işleri büs bütün zorlaştırıyor. Bebeklerin kendi kendilerine uykuya dalmasını öğrenmesi gerekiyor diyorlar bütün uzmanlar hem de 4-5 aylıkken. Buna uyku eğitimi diyorlar. Ve pek çok uyku eğitimi yöntemi var. Bebekler ve çocuklar ilk olarak nasıl uyutulmuş ve uykuya dalmışsa, gece her uyandıklarında ya da uykuları hafiflediğinde aynı şekil de tekrar uykuya dalmak isterler. Uyku eğitimi için size ve bebişinize uyacak bir yöntem mutlaka vardır. Bu bir süreçtir ve çok zor bir süreçtir. İlk başlarda yerine yatırın elini tutun vs. ona bu şekilde uyuması gerektiğini anlatın. Evet yine ağlayacak, elinizden geldiğince sakinleştirmeye çalışın. Bu şekilde uykuya dalacak ve yine uyanacak, siz yine aynı tutum ve kararlılıkla yanına gidin süpürge sesi olmadan uykuya dalmasın sağlayın. Ve evet dalması çok uzun sürebilir. Ancak sizin kararlı olduğunuzu ve bu kuralı delemeyeceğini anladığında daha uyumlu davranmaya ve işler yoluna girmeye başlayacaktır. Bu kural her alanda geçerli aslında. Bir kaç hatırlatma yapalım. Bebekler sanılanın aksine geç yatınca değil, erken yatınca daha çok ve daha düzgün uyuyorlar. Yorgun bebekler huzurlu uyuyamıyor. O yüzden uyku saatinden 1 saat önce daha az hareketli faliyetler yapmalı ve sakin bir zaman geçirmeli. Uyku rutini oluşturma diye bir şey var. Yani uyku saatinden bir zaman önce hep aynı şeyleri yapmalısınız. Kimi anne banyo yaptırmayı seçiyor mesela. Banyosunu yaptırıyor pijamalarını giydiriyor, belki kısa bir masaj... Böylece bebek bu rituel başladığında uyku vakti geldiğini anlıyor ve uykuya konsantre oluyor. Yine pijamalarını giydirip, yatakta kitap okumak bir süre uyku rutinidir. Bunlar her gece aynı saatte ve aynı şekilde yapılmalıdır. Siz tamamen kendinize özgü bir rutin de oluştura bilirsiniz bu tamamen size ve bebişinize bağlı. Biz sadece yukarıda 2 örnek verdik. Bu arada rutini tamamladınız, çok hafif sözsüz bir müzik açabilirsiniz, pek çok bebişte işe yarıyor. Ayrıca bir uyku arkadaşı edindirmekte işe yarıyor. Yani gece birlikte yatacağı, yumuşak bir oyuncak gibi bazı şeyler. Tüylü olmaması daha iyi. Emzik kullanıyor musunuz bilmiyoruz ama sadece, uykuya geçme esnasında emzik öneriliyor. Yani yatağa yatırınca vereceksiniz, yataktan kalktığı an alacaksınız, aksi halde bir işe yaramaz. Bu arada gündüz uykuları da önemli gündüz ne kadar uyuyor, uyuyor mu ya da :) Gece ve gündüz uykuları birlikte planlanmalı çünkü birbirini etkiliyor. Dediğimiz gibi bu zaman alacaktır ve bu zaman çok çetin geçebilir maalesef. Ama sonunda rahat edersiniz. Hem unutmayın onun da sağlıklı büyüyüp gelişmesi için kesintisiz ve düzenli bir uykuya ihtiyacı var, en az beslenme kadar da önemli. Büyüme hormonlarının hepsi derin uyku sırasında salgılanıyor. Kolaylıklar diliyoruz, sevgiler:)

Uyku sorunları ve uyku eğitimi için www.uykusuzanneler.com sitesini takip etmenizi öneririz.

sessizlik

Mesajgönderen sessizlik » 05 Ara 2015, 21:42

Cevap için teşekkürler. ogle uykularımız var ama oyle bi An geliyor kı illa o süpürge olacak o sesi duydugu anda uyuyor o sesten önce uykuya direnen sanki benım.. Yazdıklarınızı dikkate alıp uygulamaya geçıcem babasıyla ciddî anlamda süpürge sesinden bunaldık :-)

gurmebebekadmin
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesajgönderen gurmebebekadmin » 07 Ara 2015, 08:38

Kolaylıklar diliyoruz, gelişmelerden bizi haberdar etmeye devam edin. Sevgiler :)

aysenuracar

Mesajgönderen aysenuracar » 04 Oca 2016, 15:30

Çok geçmiş olsun benim çocuğumda bu tarz bir rahatsılık yaşamıştı diş çıkarma sırasında.

sessizlik

Mesajgönderen sessizlik » 27 Oca 2016, 15:50

Uyku egitimiyle supurgeden uzaklastik... 4 disimiz geliyorr koluma yatırarak bakisarak uyuyoruz baya ilerleme var dis huzursuzluğu ve memnuniyetsizligi haricc :D

gurmebebekadmin
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesajgönderen gurmebebekadmin » 29 Oca 2016, 11:16

Çok sevindik :)

“Sabah Sohbetleri” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir