gece uykusunda tok tutması için ne veriyorsunuz

pasaannesiii

gece uykusunda tok tutması için ne veriyorsunuz

Mesajgönderen pasaannesiii » 07 Ağu 2017, 09:35

1 yaşındaki oğluma gece uykusunda devam sütü veriyorum aptamil 5 numara. ama artık büyüdüğü için çabuk acıkıyor bisküvi koysam biberondan geçmiyor hatta avent biberonu deldim biberonu harcadım :? başka önerileriniz var mı anneler

gurmebebekadmin
Mesaj Panosu Yöneticisi

Re: gece uykusunda tok tutması için ne veriyorsunuz

Mesajgönderen gurmebebekadmin » 08 Ağu 2017, 08:48

Aslında tam tersi biliyor musunuz :) Bebekler sanılanın aksine gece acıktıkları için değil, gece beslenmesine alıştıkları için uyanırlar. 7. aydan itibaren bebeklerin özel bir sağlık sorunu olmadığı takdirde gece beslenmeye hiç ihtiyaçları yok. Gece beslenmesi hem iştahı hem de uyku düzenini olumsuz etkileyen faktörler arasında yer alır. Yavaş yavaş, alıştırma sürecini de göz önüne de alarak gece beslenmesini azaltarak kesebilirsiniz.

Aşağıda gece uyanmaları ve beslenme ilişkisi yazımız var aşağıda, bir göz atın.

http://www.gurmebebek.com/6-8-ay/bebekl ... 003,341691

hatiiceanne

Mesajgönderen hatiiceanne » 16 Eyl 2019, 12:50

merhaba canım ben gece uykusu öncesi ilk olarak emziriyorum sonrasında humana marka iyi geceler çayı veriyorum gayet mışıl mışıl uyuyor. ee arada tabi ki uyandırdığı oluyor mecbur o zaman da yine meme veriyorum benim ki iyice gece tiryakisi oldu böyle böyle. :lol: :lol:

ik0tef

Mesajgönderen ik0tef » 20 Oca 2021, 12:14

Selam canım benimkide baykuş gibi geceleri gözlerini bir açıyor o açış :D ben önce arılac geceyle besliyorum biraz sulandırarak biberonla verşyorum sonra uykuya dalması için emziriyorum. İlla o meme emilecek öyle uyunacak paşam öyle olmazsa ıııh uyumuyor direniyor :) :)

“Sabah Sohbetleri” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir