gidaya agzini acmama

nryklc

gidaya agzini acmama

Mesajgönderen nryklc » 06 Haz 2016, 15:12

Bebegim 9 aylik sakin bi bebek.6.ayda ek gidaya basladim dis zamani geldikce agzini kapamaya basladi yesin diye zorladikca da herseye kapatmaya basladi.bu durumu nasil duzeltebilirim lutfen yardimci olun.gidaya mi ara vermem grek yoksa zorlamadan yedirdikce duzelirmi bu durum?

gurmebebekadmin
Mesaj Panosu Yöneticisi

Re: gidaya agzini acmama

Mesajgönderen gurmebebekadmin » 07 Haz 2016, 10:32

Zorlamayın kesinlikle ama vaz da geçmeyin :) Diş çıkarma döneminde normaldir böyle şeyler. Ne zaman diş çıkardı acaba?

nryklc

Mesajgönderen nryklc » 07 Haz 2016, 13:13

Ilk disleri 6.ayda cikti.su an 5 dişi cikti 3 taneside patliyor dedi doktorumuz. Baska gittigimiz dr ise artik taneli gidaya alistirin yemesi grek yoksa ileride problemler olusur diyor.bu arada hala emziriyorum.hem zorlamamak hemde alistirmak nasil olacak bilemiyorum.deniyorum ama duzelirmi gercekten.?eline salatalik karpuz veriyorum yada onune koyuyorum kendisi aldgi zaman aciyor agzini ama bana hala kapali.aylik kiloda almazsa diye benim tedirginligim.yedirmek icin bir yollar ariyorum.ilginiz icin cok tesekkur ederim

gurmebebekadmin
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesajgönderen gurmebebekadmin » 08 Haz 2016, 09:00

Çok üst üste gelmiş endişe etmeyin. Kaşık fobisi oluşabiliyor bu gibi durumlarda. Eliyle yesin, siz de elinizle yedirin.

nryklc

Mesajgönderen nryklc » 08 Haz 2016, 09:51

Evet biri bitmeden obur dişi patladi hep.yeme aliskanliklari cabucak gidiverdi.Denicem mutlaka .tesekkur ederim

“Beslenme Sorunları” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir