hiçbir şey yemiyor bebeğim

mavim

hiçbir şey yemiyor bebeğim

Mesajgönderen mavim » 02 Nis 2014, 07:18

NOLUR bsy soyleyin yol gösterin! Kizim yedi aylık iki ay önce ek gidaya başladık . ondan önce sadece anne sütü verdim. Hergün düzenli olarak kahvaltısini yapip meyvesini yogurdunu falan yiyordu. Son uc gündür agzina bsy veremiyorum. Kilitliyo resmen dudaklarını. Zaten 7900 gr cok zayıf. Sadece beni emiyo başka bsy boğazına gitmiyor. Napcam ben yaa zorlamakta istemiyorum. Zaten zorlamayi denedim yine de yemedi.dr a goturdum bir şey yok gayet sağlıklı dedi . Sadece boğazında hafif bir kızarıklık varmış şurup verdi. Acaba iştah açıcı bir şey mi kullansam ne yapiyim hic bebegi böyle olan varmi yaaa

ozumm

Re: hiçbir şey yemiyor bebeğim

Mesajgönderen ozumm » 02 Nis 2014, 10:48

merhaba benım kızımda yedı aylıkken 7200 ıdı dr normal oldugunu soyledı bence bebegının kılosu normal. Yemek yememesının nedenı belkı yavas yavas diş cıkarmaya baslıyo olabılır. Canını sıkma iştahlı bi bebekmiş önceden yiyomus bu aralar mutlaka bı sıkıntısı vardır.

ozumm

Mesajgönderen ozumm » 02 Nis 2014, 10:48

merhaba benım kızımda yedı aylıkken 7200 ıdı dr normal oldugunu soyledı bence bebegının kılosu normal. Yemek yememesının nedenı belkı yavas yavas diş cıkarmaya baslıyo olabılır. Canını sıkma iştahlı bi bebekmiş önceden yiyomus bu aralar mutlaka bı sıkıntısı vardır.

Gurmebebek

Mesajgönderen Gurmebebek » 03 Nis 2014, 02:03

Merhaba öncelikle panik yapmayın ve diş çıkarmadığından yada hafifte olsa bir rahatsızlığı olmadığından emin olun. Çünkü bu durumlarda iştahsızlık, az yeme ve ağzı kilitleme çok rastlanan durumlardır ve dediğiniz gibi zorlamak asla fayda vermez. Doktorunuzun kansızlık için verdiği ilaca devam edin. Doktorunuza danışmadan başka bir şey vermeyin. Ayrıca iştah açıcı diye bir şey yok aslında bir çok annemizde bu tür şeyleri kullandığını ve faydası olmadığını söylüyor. Eğer bir problemi yoksa, Zorlamayın, zaten zorlamak fayda vermez ve işe yaramaz, hatta işleri zorlaştırır ve lokma savaşlarını başlatır :) Yapmanız gereken en iyi şey bir öğün düzeni oluşturmak, kendi kendine yemesine izin vermek, yediği miktara razı olmak, sofraya birlikte oturup örnek olmak ve az yedi diye aralarda beslememek. Bunlar sabır ve kararlılıkla yapıldığında gerçekten işe yarıyor, Yemek istemeyen bebişlere genel öneriler var yazıda ve çok işinize yarayabilir. Sevgiler.

http://www.gurmebebek.com/%C4%B0stahsizlik--555

“İştahsız Bebekler” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir