huysuz iştahsız kızım

irmaģinannesi

huysuz iştahsız kızım

Mesajgönderen irmaģinannesi » 08 Eyl 2014, 09:50

Merhaba araniza yeni katildim cevremde psikolojimi bozan bicok etken var benim gibi ayni sorunlarla ugrasan annelerden fikir bekliuorim kizim 13 aylik 9.200 gr kilosu 78 cm boyu bunlar bir bucukay oncesinin degerleri bazi haftalar o kadar guzel yemek yiyor ki ben bile sasiriyorum yaptigim vitamin deposu goruntusu kotu olan karisimlari bile yiyor ama bu bir aydir agzina 2 kasiktan baska bisey almiyor surekli kucagimda meme bagimlisi memeden kesmelimiyim doktoru gelisimi gayet iyi diyor ama ben yemek yemedigi icin uzuluyorum 1 haftadir yuruyor yurumeye basladi artik hic basedemiyorum fikir lütfenn :( :)

Gurmebebek

Re: huysuz iştahsız kızım

Mesajgönderen Gurmebebek » 09 Eyl 2014, 06:55

Merhaba bu yaşadıklarınız çok normal bir durum, çok endişelenmeyin. Hele doktorunuz gelişimi normal diyorsa hiç sorun etmeyin. Bebişlerin zaman zaman yeme miktarlarının ve tercihlerinin değişiklik göstermesi de çok normal bir durum. Zorlamayın, zaten zorlamak fayda vermez ve işe yaramaz, hatta işleri zorlaştırır ve lokma savaşlarını başlatır :) Yapmanız gereken en iyi şey bir öğün düzeni oluşturmak, kendi kendine yemesine izin vermek, yediği miktara razı olmak, sofraya birlikte oturup örnek olmak ve az yedi diye aralarda beslememek. Bunlar sabır ve kararlılıkla yapıldığında gerçekten işe yarıyor, iştahsızlık yazımızı veriyoruz aşağıda. Çünkü yemek istemeyen bebişlere genel öneriler var yazıda ve çok işinize yarayabilir. Sevgiler.

http://www.gurmebebek.com/%C4%B0stahsizlik--555

Burada ay ay bebek beslenmesi tablomuz var. Bebeğinizin ayını seçerek günlük yemesi gereken besin ve miktarlarını bulabilirsiniz.

http://www.gurmebebek.com/ay-ay-bebek-beslenmesi-60132

Gurmebebek

Mesajgönderen Gurmebebek » 09 Eyl 2014, 07:03

Meme bağımlılığı sorunu da sık yaşanan bir durum. Her istediğinde emzirmeyin dediğimiz gibi emme ve öğün düzeni kurun. Ayrıca gece beslenmesi yapıyorsanız, Bebekler sanılanın aksine gece acıktıkları için değil, gece beslenmesine alıştıkları için uyanırlar. 4-6 aylıktan itibaren bebişler gece 6-8 saat; 8. aydan itibarense 8-12 saat gece beslenmeden kalabilirler. Gece beslenmesi hem iştahı hem de uyku düzenini olumsuz etkileyen faktörler arasında yer alır.

irmaģinannesi

Mesajgönderen irmaģinannesi » 09 Eyl 2014, 07:15

Teşekkür ederim onerilerinizi deneyecegim bakalım insallah ise yarar artik ırmaga pisen yemek cesidi bizimkileri gecti evde birini yesin bari demekten☺☺

Gurmebebek

Mesajgönderen Gurmebebek » 10 Eyl 2014, 05:58

Rica ederiz her zaman bize sorabilirsiniz. Sevgiler :)

“İştahsız Bebekler” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir