ille de kendisi yiyecek

eymenarzu

ille de kendisi yiyecek

Mesajgönderen eymenarzu » 07 Şub 2015, 16:06

oğlum 1 yaşında eline kaşık çatal tutmayı öğrettim ama bu seferde eline kendi kaşık ve çatalı almadan ağzını kesinlikle açmıyor. tabaktan yerlere falan döküyor mama sandalyesinden sarkıtıyor bana bakarak sanki beni tehdit eder gibi bende kızıyorum ona elini falan da yiyeceklere sokmak istiyor ne yapabilirim elleyip içinden kendisi alıp yiyecek çorbayı bile bazen tutmaya çalışıyor arada ağzını tutturuyoda yemek te seçmeye başladı beğenmezse kesinlikle ağzını açmıyor yemek konusunda serbest mi davranmalıyım ellesin mi herşeyi geçer mi bu merakı acaba

gurmebebekadmin
Mesaj Panosu Yöneticisi

Re: ille de kendisi yiyecek

Mesajgönderen gurmebebekadmin » 08 Şub 2015, 20:29

Endişelenmeyin gayet normal ve yaşının gerektirdiği bir durum. Kendi kendine beslemenin zevkini keşfetmiş tamda zamanında üstelik. Yaptığı herşey çok normal. Zamanla daha düzgün yemeye geçecektir. Eliyle yiye bileceği şeyleri eliyle yesin, hiç bir sakıncası yok.

ege/efe

Mesajgönderen ege/efe » 27 Nis 2015, 08:23

Suanda bu msji okudugum icin cok mutlu oldum cunku benim oglumda 22 aylik ve eliyle yiyor aslinda kasik catal da tutabiliyor ilgisini cekmesi icin degisik kasiklar catallar aliyoruz ama bir iki yudumdan sonra birakip eliyle devam ediyor inşallah en kisa surede ogrenir medeniyeti

Gurmebebek

Mesajgönderen Gurmebebek » 28 Nis 2015, 19:45

Dediğimiz gibi acelede etmeyin elleriyle yemelerinde hiç bir sakınca yok :)

“Sabah Sohbetleri” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir