iştahsızlık

AliKeremmm

iştahsızlık

Mesajgönderen AliKeremmm » 08 Oca 2014, 18:26

merhaba benim oğlum 26 aylık.erken doğdu.35 haftalık doğdu 1,910 gram ve 44 cantimetre.benim tansiyonum yükseldiği için de anne karnında gelişimi bir ay geri kalmış.anne sütü alırken kilo alımı çok iyiydi arayı nerdeyse kapatmıştı.ama özellikle son zamanlarda hiç bir şey yediremiyorum muhallebi çorba püre o tür şeylerle geçiştiriyor. ağzına aldığı şeyleri dakikalarca bekletiyor(15-30 dk)artık ne yapmam gerekiyor bilmiyorum.birde ön traftaki bıngıldağı hala tam olarak kapanmadı bu neyle alakalı olabilir?tşk

Gurmebebek

Re: iştahsızlık

Mesajgönderen Gurmebebek » 09 Oca 2014, 07:16

Merhaba, bıngıldak konusunda mutlaka doktorunuza danışmanız ve onun Önerilerini takip etmeniz gerekir.

Zorlamayın, zaten zorlamak fayda vermez ve işe yaramaz, hatta işleri zorlaştırır ve lokma savaşlarını başlatır :)Yapmanız gereken en iyi şey bir öğün düzeni oluşturmak, kendi kendine yemesine izin vermek, yediği miktara razı olmak, sofraya birlikte oturup örnek olmak ve az yedi diye aralarda beslememek. Bunlar sabır ve kararlılıkla yapıldığında gerçekten işe yarıyor, İştahsızlık yazımızı veriyoruz aşağıda. Çünkü yemek istemeyen bebişlere genel öneriler var yazıda ve çok işinize yarayabilir. Sevgiler.

http://www.gurmebebek.com/%C4%B0stahsizlik--555

Ayrıca her bebişin yazadığı 2 yaş sendromu denilen zor bir dönem vardır. İki yaş sendromu yaşıyor olabilir. Bu her bebişin geçtiği normal ve geçici bir süreçtir. Zamanı bebişten bebişe değişebilir. Ancak hem aile hem bebek için zor bir süreçtir Aşağıda 2 yaş sendromu ile ilgili kısa uzman videomuz var, mutlaka izleyin.

http://www.gurmebebek.com/2-yas-sendrom ... 7,131832,1

AliKeremmm

Mesajgönderen AliKeremmm » 09 Oca 2014, 08:50

teşekkürler peki iştahını açmak için bitkisel bir takım takviyeler önerir misiniz?yani et köfte balık, yumurta bu tür şeyleri asla eline alıp yemiyor.yumurtayı nasıl vereceğimi şaşırmış durumdayım.aslında hiç birşeyi eline alıp yemiyor:( süt içiyor muz en sevdiği meyve muhallebi yiyor günlük bir kase çorba içiyor ama oturup bir şey yedirmek gerçekten ölüm..

Gurmebebek

Mesajgönderen Gurmebebek » 09 Oca 2014, 12:37

Keçi boynuzu pekmezi deneyebilirsiniz. Vitamin yada balık yağı takviyeleri için doktorunuza danışmanız gerekir.

“İştahsız Bebekler” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir