kahvaltı

hediye

kahvaltı

Mesajgönderen hediye » 25 Ara 2014, 16:21

merhabalar
kahvaltı yapamayan sadece benimki zannediyordum.Ancak çoook varmış.nasıl yedirebilirim.yardım edin bana ya

Gurmebebek

Re: kahvaltı

Mesajgönderen Gurmebebek » 26 Ara 2014, 09:08

Evet o kadar çok ki :) Bebeğiniz kaç aylık acaba ona göre öneride bulunalım.

hediye

Mesajgönderen hediye » 31 Ara 2014, 13:11

16 aylık

gurmebebekadmin
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesajgönderen gurmebebekadmin » 01 Oca 2015, 19:33

Öncelikle, bu kadar çok annemizin kahvaltıda zorlanması biraz da kahvaltı anlayışımız ve alışkanlığımızdan kaynaklanıyor. Hatta bazı uzmanlar Türk tipi kahvaltının bebek beslenmesine uygun olmadığını söylüyorlar. Alışmasınlar mı tabi ki alışsınlar ve zaten eninde sonunda alışacaklar :) Kahvaltı günün en önemli öğünüdür lafını da yanlış anladığımızı söylüyorlar. Kan şekeri vs. açısından sabah az da olsa bir şeyler yenmesi önemlidir, çok yemek gereksizdir diyorlar. Bir Bebek ve ya çocuktan her sabah oturup peynir, zeytin,yumurta, bal/pekmez tereyağı, ekmek vs yemesini beklemek pek doğru değil gerçekten. Örneğin yine uzmanlar, yulaflı bir elma karışımı çok yeterli ve iyi bir kahvaltıdır diyorlar. Yine muzlu sütte öyle ya da yoğurtlu bir meyve karışımı da. Değişik omlet ve krepler, evde yapacağınız sağlıklı kek ve hamur işleri, patatesli kahvaltı tarifleri işinize yarayabilir. Sitemizin tarifler bölümünde bol bol tarif var. Bunları dönüşümlü olarak verirseniz. Sürekli aynı şeyleri yemekten de sıkılmazlar. Sevgiler :)

“Kahvaltı” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 4 misafir