kahvaltı çooook büyük sorun

ozitok

kahvaltı çooook büyük sorun

Mesajgönderen ozitok » 25 Mar 2014, 07:49

Merhabalar,ben 18 aylık ikiz mert ve görkem in annesiyim...kuzularım ek gıdaya geçtiklerinden beri peynire karşı mesafeliler...İlk başlarda o hepimizin bildiği bulamaç şeklindeki kahvaltıdan veriyordum orada bile eğer peynir ağızlarına gelirse çıkarıyorlardı...o bulamaç işini artık bırakmalıyım dediğimde ise zaten peyniri hiç yemediler...tavsiye üzerine labne deneyeyim dedim ama maalesef ondada başarılı olamadım :cry: son çare olarak omlet yapıyordum onun içinde yiyorlardı ama son zamanlarda onuda istemiyorlar artık...kahvaltıda sadece ekmek,zeytin ve yumurta dışında hiç birşey yediremiyorum(bazen reçeli istiyorlar ama oda çok değil)Peynirin eksiğini yoğurtla tamamlarım diye düşünüyordum ama eskiden koca koca kaselerde yedikleri yoğurdu şimdi yemiyorlar...Anlayacağınız çooookkk sıkıntılıyım ,çocuklarımın kalsiyum ihtiyaçlarını ne şekilde almalarını sağlayacağım bilmiyorum, hepsinden önemlisi onlara gerçekten faydalı bir kahvaltı nasıl yaptırabilirim, lütfen yardımcı olun, teşekkürler şimdiden

Gurmebebek

Re: kahvaltı çooook büyük sorun

Mesajgönderen Gurmebebek » 26 Mar 2014, 05:25

Aslında bu pek çok annemizin sorunu, lütfen çok dert etmeyin. Bir de sürekli aynı şeyleri yemekten sıkılıyorlar, mesela o yüzden omleti istemiyorlardır. Bütün peynirleri denediniz mi, belki sevecekleri bir peynir çeşidi vardır. Özellikle kaşar gibi, örgü peyniri gibi ellerine verip kendilerinin yiyecekleri peynirleri deneyebilirsiniz. Ancak ısrarla istemedikleri her şey için biraz ara vermek en doğrusudur. Sonra tekrar denersiniz. Hamur işlerinin içinde vermeyi de deneye bilirsiniz yada tost yapmayı. değişik şekillerde sunmak işe yarayabiliyor. Sitemizin tarifler bölümünde kategorilerden kahvaltıyı seçip aratın o kadar çok tarif varki mutlaka içlerinden sevecekleri çıkacaktır. ayrıca peyniri sadece kahvaltıda kulanmayabilirsiniz. Bakın site ana sayfada sol üst köşede ara butonu var, oraya peynir yazıp arattık ve linki aşağıda. Peynirli diğer tariflere ulaşacaksınız, linke tıklayın.

http://www.gurmebebek.com/index.php?id=90&id2=peynir

Ayrıca aşağıda size ay ay bebek beslenmesi tablomuzu veriyoruz. hangi besin gruplarından günlük ne kadar tüketmeli ve ayına uygun 4 adet günlük örnek meni bulacaksınız.

http://www.gurmebebek.com/ay-ay-bebek-beslenmesi-60132

Burada da kalsiyum eksikliği yazımız var. Yazıda kalsiyumdan zengin gıdalar, alınması gereken kalsiyum miktarları da var.

http://www.gurmebebek.com/kalsiyum-eksikligi-715

ozitok

Mesajgönderen ozitok » 27 Mar 2014, 07:59

teşekkür ederim cevabınız için,peynirli bi kaç tarifinizi denemiştim ama başarılı olamamıştım, ama pes etmeden sabırla devam edicem...

Gurmebebek

Mesajgönderen Gurmebebek » 27 Mar 2014, 16:41

rica ederiz :)

eymenarzu

Mesajgönderen eymenarzu » 12 Oca 2015, 22:26

Bende kasar loru vermeyi denedim yumurtasarisi bebe biskuvi ihlamur birzcik ceviz ve muzi ezip verdim o sekilde yiyolar bi deneyebilirsiniz aslinda. Menemen yapinca onun icinede peyniri ezip karistirmisti m anlamad p ai oyle olunca

Gurmebebek

Mesajgönderen Gurmebebek » 19 Şub 2015, 03:53

Bebe bisküvisi de dahil hazır paket gıdalar hiç önerilmiyor, lütfen vermeyin. Her yolu denediyseniz ve yine de yemiyorsa bir süre arar vermekte fayda var.

“Kahvaltı” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir