kahvaltıda ne yicez?

alituran

kahvaltıda ne yicez?

Mesajgönderen alituran » 01 Oca 2013, 12:46

12 aylık bir oğlum var kahvaltımız ek gıdaya başladığımızdan beri sorun. Diğer öğünleri çok güzel yiyor ancak kahvaltıda şimdiye kadar sadece haşlanmış yumurta yiyordu, tahin pekmez yemedi, peyniri kesinlikle yemek istemedi. 1 yaşı doldurunca tereyağ bal verdim onu da yemedi zaten tatlıyla pek arası yok eline verin çiğ köfteyi verin sarmayı acı, ekşi her türlü yiyor. Son 1 haftadır haşlanmış yumurta da yemek istemiyor çünkü bıktı artık 6 aydır aynı şeyi yiyor çünkü. Değişik şekillerde de denedim ama ne yumurta ne de başka birşey yemek istemiyor kahvaltıda? Sizce neyi denemeliyim?

gurmebebekadmin
Mesaj Panosu Yöneticisi

Re: kahvaltıda ne yicez?

Mesajgönderen gurmebebekadmin » 02 Oca 2013, 07:48

Merhaba tarifler bölümümüz de pek çok değişik tarif var. Bir kaçını mutlaka sevecektir :) omlet çeşitleri denediniz mi? peynir ve pek çok şeyle zenginleştirebilirsiniz. Krep ve çılbır da işe yaraya bilir. Yada klasik kahvaltının tamamen dışına çıkabilirsiniz. Mesela bu gün sitemizin orta alanında paylaştığımız peynirli patates topları iyi bir kahvaltı olabilir. Peynirli, zeytinli poğaçalar, muffinler, kekeler gibi. Birde eline verin döke saça kendi yesin :) aşağı da kahvaltılık tariflerimizin linkini verdik bir göz atın.

http://www.gurmebebek.com/index.php?id=89&kat125=1

alituran

Mesajgönderen alituran » 02 Oca 2013, 17:55

Teşekkür ederim öncelikle... Omlet çeşitleri, krep, pancake de denedim ama... Evet patates toplarını ben de gördüm yazdım buzdolabına yapıştırdım yarın deneyeceğim. Bir de son günlerde tükürme huyu edindi önceden de sevmediği yiyecekleri tükürürdü ama şimdi istisnasız herşeyi tükürüyor yarısını yediyse yarısını mama sandalyesinin altından topluyoruz. İlgi çekmeye çalıştığını düşünerek tepki vermiyorum ama hala vazgeçmedi bu durumdan.

gurmebebekadmin
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesajgönderen gurmebebekadmin » 03 Oca 2013, 07:40

Bakalım sevecek mi patates toplarını :) sonucu bize bildirin.

alituran

Mesajgönderen alituran » 05 Oca 2013, 19:29

maalesef onu da yemedi :( Bakıcısı önceden yediği yumurta sarısı, ruşeym, ceviz, avokado, ıhlamur karışımına bal ve tereyeğ ekleyince yediğini söyledi pek karıştırma taraftarı değilim ama bala ve tereyağa alışana kadar sanırım bir süre daha böyle yedirmeye devam edip sonra ayırmayı deneyeceğim. Bu arada da yeni tatlar denemeye devam...

gurmebebekadmin
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesajgönderen gurmebebekadmin » 06 Oca 2013, 21:02

Afiyet olsun :)

Omer0234

Mesajgönderen Omer0234 » 11 Eki 2013, 07:54

Benim oğlumda 12 aylık sürekli tarif arayıp deniyorum o uyuyunca tariflere bakıyorum ama ben doyduğundan emin olamıyorum çorbayı bi kase muhallebiyi 100 ml sütten yemezse doymadı diyorum bide 6 7 öğün yediriyorum doğru mu yapıyorum bilmiyorum Gurme bebeğin sitesinde 4 öğün var

Gurmebebek

Mesajgönderen Gurmebebek » 11 Eki 2013, 10:34

B size ay ay bebek beslenmesi nasıl olmalı yazımızı verelim bir inceleyin orada kafanıza takılan soruların cevaplarını bulacaksınız. İnceledikten sonra aklınıza takılanları tekrar sorun, üzerine konuşalım :)

http://www.gurmebebek.com/ay-ay-bebek-beslenmesi-60132

“Kahvaltı” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 0 misafir