kahvaltı mı? orada dur anne!

dr.elt

kahvaltı mı? orada dur anne!

Mesajgönderen dr.elt » 19 Oca 2014, 07:25

7 ayını devirmiş bir cimcimem var. Kahvalti haricinde verdigim seyleri yiyor, ancak kahvaltiya gelinceee.... isler degisiyor. Meyve suyuna yumurta peynir koyup eziyorum. Birkaç kaşığı iştahla yiyip hımm hımm diye sesler çıkardıktan sonra ağzı kilit oluyor! O kadarcık şeyle doyuyor mudur anlamiyorum. Bir sure sonra sabah uykusuna gecerken beni de emiyor. Doysa istemez diye fikir yürütüyorum, çunku baska zaman meme istemedigini net bi tavirla belli ediyor. Kahvaltiliklarini tek tek elimde ya da kasikla vermeyi de denedim, mama sekline getirip vermeyi de... sonuc ayni... benim cadımın kahvaltiyla arasi mi yok acaba?

benq

Re: kahvaltı mı? orada dur anne!

Mesajgönderen benq » 20 Oca 2014, 05:37

Günaydın.
aynı sorunu yaşıyoruz bizim 7.5 aylık cimcimeyle:)normalde gece beslenmesine ihtiyaçları olmaması ancak bizim onları bütün bir gece beslememiz sonucu oldukça tok olarak sabaha uyandıklarını tahmin ediyorum..Kahvaltı öğününü deneme amaçlı bir gün öğle saatinde vermeyi deneseniz,bakalım yiyecek mi?

dr.elt

Mesajgönderen dr.elt » 20 Oca 2014, 06:33

benq yazdı:Günaydın.
aynı sorunu yaşıyoruz bizim 7.5 aylık cimcimeyle:)normalde gece beslenmesine ihtiyaçları olmaması ancak bizim onları bütün bir gece beslememiz sonucu oldukça tok olarak sabaha uyandıklarını tahmin ediyorum..Kahvaltı öğününü deneme amaçlı bir gün öğle saatinde vermeyi deneseniz,bakalım yiyecek mi?

Gece beslenmesi konusunda hakli olabilirsiniz. En son 5.30 civarinda emziriyorum. Sonra yine biraz uyuyor, uyandiktan sonra emzirmiyorum ozellikle, 8.00-8.30 gibi de kahvaltisini veriyorum. O aradaki 3 saatte de acikmazlar mi acaba??

Gurmebebek

Mesajgönderen Gurmebebek » 20 Oca 2014, 07:09

Acıka bilir ama gece beslenmesi hem iştahı hem uyku düzenini olumsuz etkiler. Biz size aşağıda sitemizin kahvaltı tariflerini verelim, çok fazla tarif var. Ancak zorlamayın ve yediği miktara razı olun. Zaten bir yaşına kadar bebeklerin temel beslenmesini anne sütü, yetmediği durumlarda formül mama oluşturur. Ek besinler alıştırma mahiyetindedir ve ek besinlere geçme bir süreçtir. bebişinize biraz zaman tanıyabilirsiniz. Sevgiler :)

“Kahvaltı” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir