KATI VE PÜTÜRLÜ YEMEME

nursena

KATI VE PÜTÜRLÜ YEMEME

Mesajgönderen nursena » 15 Oca 2013, 11:52

Merhaba ;
15 aylık kızım var , genelde blender kullandım maalesef. Şuan katı gıda yiyemiyor. elinde parmak gıda yemiyor , eline verdiğim şeyleri halı ve koltukların üstüne boca ediyor. şaşırdım kaldım , süt dilimi bile denedm belki yer diye. yok yine yemiyor. asla hiçbirşeyi ssakınmıyorum eline veriyorum , eve dökmesine bile razıyım ama yemiyor yemiyor yemiyor. Ne yapacağıma şaşırdım kaldım. nasıl parmak gıdalara alıştırabilirim , nasıl katı gıda yemesini sağlayabilirim ?
Teşekkürler şimdiden...

gurmebebekadmin
Mesaj Panosu Yöneticisi

Re: KATI VE PÜTÜRLÜ YEMEME

Mesajgönderen gurmebebekadmin » 15 Oca 2013, 12:18

Nursena Hanım aşağıdaki yazımıza bir göz atın faydası olacaktır. Birde omlet, krep gibi pütürlü olmayan gıdaları kendisinin yemesine izin vererek başlamayı denediniz mi? Bu kolayına gelen beslenme şekli bebeğinizin, herhangi bir fiziksel ve sağlık problemi yoksa. Doktorunu bu konuda ne diyor acaba? Dolayısıyla aç kalacak endişesi yaşamadan, seveceği şeyleri, renkli, ilginç, tabak, bardak, kaşıklarla sunmayı deneyin. Yediği miktara razı gelip :) Bir daha ki öğüne kadar başka bir yiyecek teklif etmeyin.

nursena

Mesajgönderen nursena » 15 Oca 2013, 12:44

Omlet falan denedm. Aslında mama tabağımızı değiştirip birde o şekilde deneyeyim. önüne koyduğum yada eline verdiğim yiyecekleri yemek ve tadına bakmak yerine etrafına boca etmeyi tercih ediyor ki ona bile göz yumuyorum belki arada tadına bakar diye :(

gurmebebekadmin
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesajgönderen gurmebebekadmin » 15 Oca 2013, 16:02

Evet deneyin, bir de diğer öğüne kadar sabrekmeyi deneyin, bir kaç gün zorlana bilirsiniz :(

“Beslenme Sorunları” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir