Kemik suyu

Belizsevil

Kemik suyu

Mesajgönderen Belizsevil » 18 Eyl 2015, 12:35

Tekrar merhabalar :) yine bilginize ihtiyacım var.. Benim kızım 7.aylık şuan ve ona kemik suyu vermek istiyorum sizce uygun mudur ? Vermek istememim sebebide kızımın 1. aylık iken kalça ultrasonunda kıkırdak kemiği gelişmediğini söylendi (Ortp. Dr. hatası ki ,ozaman büyük bez bağlayarak sorun giderilebilirmiş ama bizim Ortp.Dr gerek yok dedi ve şimdi geç kalmış olduk ) ve kızıma 1 hafta önce palvik bandaj bağlandı ve 3 ay takılı kalıcak:( ve çevremde bu tarz olay yaşıyan anneler hep kemik suyu içir dedi ? Bende 7.aylık bi bebek için ağır olmaz mı dediğimde ise tepki aldım ve şuan caresiz olduğumdan ve korku tedirginlik olduğundan Dr. aradım ama yurtdışında imiş ulaşamadım bende sizden bilgi almak istedim..
sevgiler..

Gurmebebek

Re: Kemik suyu

Mesajgönderen Gurmebebek » 19 Eyl 2015, 11:38

Öncelikle çok geçmiş olsun. Evet maalesef bizim toplumumuzda herkes doktor ve her şeyi biliyor. Hele ki bir derdiniz varsa her kafadan bir ses çıkar ve kafanız allak bullak olur. Bir kere bu tip şeylerden mucize beklemek çok yanlış. Ancak yardımcı ve destek olabilir soruna. et ve et ürünleri genel olarak 8. aydan sonra öneriliyor ancak bir çok uzman da örneğin bebekte demir eksikliği gibi bir sorun varsa kırmızı ete daha erken başlatabiliyor. Dolayısıyla her konuda olduğu gibi bebek beslenmesin de bile tek bir doğru yok. Uzmanlar arasında bile fikir ayrılıkları var çoğu kez. Siz doğru olanı yapıp doktorunuzu aramışsınız. Şöyle diyelim doktorunuz dönene kadar bekleyip onun önerisini alarak hareket ederseniz, bir şey kaybetmezsiniz.

Kemik gelişimi vs. gibi şeylerde bu tür önerilerin gelmesi kalsiyum desteği sağladığı düşünüldüğü içindir. Biz size kalsiyumla ilgili makalemizin linkini veriyoruz. Onu da bir inceleyin.

http://www.gurmebebek.com/kalsiyum-eksikligi-715

naproksen

Mesajgönderen naproksen » 27 Eyl 2015, 13:08

öncelikle doğrusu kemik suyu değil ilik suyudur. içinde bulunan kallojen çok faydalıdır. normal kemiği kaynatmakla hiç birşey elde edemezsiniz. ben bugüne kadar ilik suyu verip de pişman olan görmediğim gibi benim gibi verip faydasını gören çok sayıda insan tanımışımdır.

Gurmebebek

Mesajgönderen Gurmebebek » 29 Eyl 2015, 08:45

Evet tabi ki çok faydalı.

Egelizuzu

Mesajgönderen Egelizuzu » 16 Eki 2015, 06:10

benim de kızım haftaya 6.ayını dolduracak. 4,5aylıkken ufak ufak ek gıdaya geçtik. ve 5aylıktan itibaren her çorbasına, ilik suyu, kemik suyu, et suyu mutlaka koyuyoruz. şu an için her hangi bir problem görmedik, sindirim de sıkıntı hiç olmadı. bebeğinizi iyi tanıyıp, temkini elden bırakmadan, ilk besinlerle tanışma kurallarını unutmadan eskilere de biraz kulak vermek gerek diye düşünüyorum böyle durumlarda. netice de bizlerin zamanında bu kadar hazır mama çeşitliliği yoktu ve etsulu tarhanalar, çorbalar yediriliyormuş.
ama her çocuk farklıdır bunu da unutmamak gerek.
çok geçmiş olsun bu arada.

Gurmebebek

Mesajgönderen Gurmebebek » 17 Eki 2015, 12:27

İlk kez verilecek bütün besinlerde önce bebeğinizi takip eden doktorunuza danışmalı ve 3 gün bekleme kuralına uygulayın.

“Gıdalara İlişkin Sorular” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir