meme bağımlısı yemek yemeyen 18 aylik kizim

tilgen

meme bağımlısı yemek yemeyen 18 aylik kizim

Mesajgönderen tilgen » 25 Haz 2014, 04:53

18 aylik bebeğim sadece anne sütü aliyor.meyve suyu, , yoğurt, , çorba vs.hic yemiyor. Üstelik şurup (balik yagi, demir, kan) iciremiyorum.istahsizlik sebebi olarak biraz kansız çıktı. Bunlarin yani sira kahvaltıda sadece zeytin ve gun icinde kuruyemiş yiyor (A.fistigi, ceviz, findik) meme bağımlısı bir bebek ne yapmam lazım memeden kesme zamani mi?

Gurmebebek

Re: meme bağımlısı yemek yemeyen 18 aylik kizim

Mesajgönderen Gurmebebek » 25 Haz 2014, 07:40

Maalesef çok sık rastlanan bir durum meme bağımlılığı ve iştahı diğer gıdalara olan ilgiyi azaltıyor. Kesmek sizin kararınıza kalmış bir durum. Ancak öncelikle gece beslenmesi yapıyorsanız öncelikle onu kesebilirsiniz. Zira bebekler sanılanın aksine gece acıktıkları için değil, gece beslenmesine alıştıkları için uyanırlar. 4-6 aylıktan itibaren bebişler gece 6-8 saat; 8. aydan itibarense 8-12 saat gece beslenmeden kalabilirler. Gece beslenmesi hem iştahı hem de uyku düzenini olumsuz etkileyen faktörler arasında yer alır.

Zorlamayın, zaten zorlamak fayda vermez ve işe yaramaz, hatta işleri zorlaştırır ve lokma savaşlarını başlatır :) Yapmanız gereken en iyi şey bir öğün düzeni oluşturmak, kendi kendine yemesine izin vermek, yediği miktara razı olmak, sofraya birlikte oturup örnek olmak ve az yedi diye aralarda beslememek ve emzirmemek. Bunlar sabır ve kararlılıkla yapıldığında gerçekten işe yarıyor, Sizin sorununuz iştahsızlık da değil ama iştahsızlık yazımızı veriyoruz aşağıda. Çünkü yemek istemeyen bebişlere genel öneriler var yazıda ve çok işinize yarayabilir. Sevgiler.

http://www.gurmebebek.com/%C4%B0stahsizlik--555

cerenim

Mesajgönderen cerenim » 05 Kas 2014, 20:12

Ben gündüz emmesini bıraktım. Biraz daha fazla yer oldu. Ama hala çok yiyen bir çocuk değil. 19 aylık 81 boy ve 9.700 kilo :-( gluten testi yaptılar sonuç bekliyoruz. Sizde de gluten'e baktılar mı ?

bahar_ceyda

Mesajgönderen bahar_ceyda » 22 Nis 2015, 15:32

Merhaba,
Benim kızım da 16 aylık. 80 cm ve 11,3 kg. Tam olarak meme bağımlısı. Yaklaşık bir saat arayla her iki memeyi de oynaya oynaya emiyor. Onun için tam bir keyif haline geldi. Ek gıda yemiyor. Ara da bir yerse meyve (bir iki dilim elma ya da portakal ya da yarım muz) ya da masada bizimle kuru ekmek yiyor. Kilosu ayına göre normal ama diğer gıdalardan yeterince besin alamıyor. Sizce memeyi mi kesmeliyim hiç istemiyorum ama :( ? bu süreç ne kadar sürer? memeye ek olarak süt içmiyor herhangi bir vitamin balık yağı vermiyoruz gerekir mi? Kan ilacını severek içiyor.
Teşekkürler.

Gurmebebek

Mesajgönderen Gurmebebek » 24 Nis 2015, 08:02

Merhaba bazı bebeklerde 1 yaşından sonra anne sütü diğer gıdalara olan ilgiyi azaltıyor. Bazılarında ise tam tersi ek besinler anne sütüne olan ilgiyi azaltıyor. Bu ikisi de çok sıkı rastlanan bir durum. Anne sütü alımı 2 yaşına karda öneriliyor. Ancak çok çok faydalı olan anne sütü dahi belli bir dönemden sonra tek başına yeterli olmuyor. Bizim önerimiz tamamen kesmek yerine, bir meme ve öğün düzeni oluşturmanız ve buna uymanız. Yani her istediğinde emzirirseniz tabi ki karnı doyacak ve yemeyecektir. Biz aşağıda size ay ay bebek beslenmesi tablomuzu verelim bebeğinizin ayını seçin ve ayına göre hangi besinleri ne miktarda tüketmeli ve yine ayına uygun 4 adet günlük örnek menü var.

http://www.gurmebebek.com/ay-ay-bebek-beslenmesi-60132

Mayamio

Mesajgönderen Mayamio » 26 Nis 2016, 07:42

tilgen yazdı:18 aylik bebeğim sadece anne sütü aliyor.meyve suyu, , yoğurt, , çorba vs.hic yemiyor. Üstelik şurup (balik yagi, demir, kan) iciremiyorum.istahsizlik sebebi olarak biraz kansız çıktı. Bunlarin yani sira kahvaltıda sadece zeytin ve gun icinde kuruyemiş yiyor (A.fistigi, ceviz, findik) meme bağımlısı bir bebek ne yapmam lazım memeden kesme zamani mi?

Tilgen merhaba, şu an tam aynı durumdayız malesef. Sizin için süreç nasıl ilerledi bana bilgi verebilirsen çookkk sevinirim.
Teşekkürler

erasrd

Mesajgönderen erasrd » 12 Haz 2016, 00:56

Benim de bebeğim 1 yaşında doktor zayıf dedi mama olmaz dedi hiç mama vermedim hep emzirdim herşeyi yiyor sağlığı gayet iyi. Sıvı formül devam sütü ver dedi ama onu içmiyor ben de bu sütle yoğurt yaptım sizce yedirmeli miyim

gurmebebekadmin
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesajgönderen gurmebebekadmin » 13 Haz 2016, 07:46

Ay ay bebek beslenmesi tablosu ve günlük örnek menüler

http://www.gurmebebek.com/6-8-ay/ay-ay- ... 0003,60132

1-3 yaş öğün ve porsiyonlar

http://www.gurmebebek.com/12-18-ay/1-3- ... 0005,17886

“İştahsız Bebekler” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir