meme ısırma :)

misraseda

meme ısırma :)

Mesajgönderen misraseda » 08 Nis 2014, 07:52

Merhaba Sevgili Anneler,

Tecrübesi olan varsa ,lütfen yol göstersin ...

Oğlum 9 aylık , meme emerken bilinçli olarak ısırıyor. Ve tepki vermeme rağmen bunu oyun sanıyor.Bunu engellemenin bi yolu var mı ?

not : alt iki dişten sonra , üst dişimizde patladı . Fena durumdayım :)

Sevgilerle

Gurmebebek

Re: meme ısırma :)

Mesajgönderen Gurmebebek » 09 Nis 2014, 05:55

Merhaba, sizi çok iyi anlıyoruz çünkü çok sık rastlanan bir durum :( Sinirlenmeden canınızın yandığını ve bu işin emzirme işini zorlaştırdığını bir şekilde anlatmanız gerekiyor :) ısırdığında memeyi ağzından çekip bir süre canınızın yanması geçene kadar beklemeniz gerektiğini belirtin ve her seferinde tekrar edin. Bakalım diğer annelerimizden ne öneriler gelecek. Sevgiler :)

misraseda

Mesajgönderen misraseda » 11 Nis 2014, 13:25

Deniyorum :)
Pek bir degisiklik yok ama cok tesekkur ederim :)

Gurmebebek

Mesajgönderen Gurmebebek » 12 Nis 2014, 06:46

Gelişmelerden bizi haberdar edin. Bazı annelerimiz emzirme başlıklarını kullanıyor bu duruma karşı, siz denediniz mi?

Mavikurdele

Mesajgönderen Mavikurdele » 14 Nis 2014, 05:21

Benim bebeğimde 6 aylık 4. Dişimizi çıkarıyoruz, bende aynı sorunu yaşıyorum kendimce bir çözüm buldum, mememi ısırdığında memeyi çekip emzik veriyorum sakinleşiyor sonra meme veriyorum şimdilik işe yarıyor.

misraseda

Mesajgönderen misraseda » 21 Nis 2014, 16:14

Merhaba ,
Garip bir şekilde ısırma huyumuz birden bitti. Tabi üst dişimizin patlaması ( nihayet :))) )
Ve devam sütünden mutlu olmaması buna yardımcı oldu . Önerileriniz için çok çok teşekkür ederim. Sevgilerle Mısra

Gurmebebek

Mesajgönderen Gurmebebek » 22 Nis 2014, 06:21

Çok sevindik, geçmiş olsun :)

simgece

Mesajgönderen simgece » 22 Nis 2014, 06:49

Merhaba,

Benimde o aylarda başıma çok sık gelen bir durumdu. şu an oğlum 14 aylık ve tamamen unuttu ısırmayı. birkaç nedenden yapıyor olabilir.

1-ısırdığı zaman verdiğiniz tepkiyi eğlenceli buluyor olabilir

2-o esnada yaptığınız bir bakış, hareket vs ilgisini çekmiştir, tekrar yapmanızı istiyor olabilir

3-Çok fazla diş kaşıntısı,ağrı vs. yaşıyor olabilir.

Denenecek yöntemler

1.O acıya katlanmak zor olsa da hiç tepki vermemek, umursamıyormuş gibi yapmak

2. ısırdığı zaman işaret parmağınızla uyarıp sonra ona arkanızı dönmek. bir nevi küsmek gibi. Göz göze gelmeyip küstüğünüz zaman seninle ilgilenmiyorum hissettirdiğiniz zaman unutabiliyorlar.

3. ısırdığı zaman hafifçe üzerine eğilmek

4. Isıracağını anlayabiliyorsanız hemen öncesinde parmağınızla memeyi çekmek.

Nasıl bir acı olduğunu çok iyi biliyorum evde bas bas bağırdığımız hatırlarım. Son olarak söyleyebileceğim tek şey bilin ki geçecek:)

SEVAL...

Mesajgönderen SEVAL... » 22 Nis 2014, 08:09

Ben de yaşadım. ama benim artık emzirme dönemimin sonuna yaklaştığım dönemdi. 9 aylıktı kızım. sütüm bitiyordu artık. ben tepki vermemem gerektiğini bilmediğimden canım yanınca çığlık atıyordum ve bu onu korkuttu sanırım :( böylelikle emzirme işi de sona ermiş oldu. zaten artık göğüslerimde iltihaplı yaraya döndüğünden bir süre yara iyileşinceye kadar emzirmedim. tekrar denediğimde kendi istemedi:( zaten sütümde bitiyordu ona yetmiyordu. bizim ki mecburi oldu yani.. ama okuduğum kaynaklar hep tepki vermemek gerektiğini yazıyordu..( nasıl yapacaksak artık o acıyla) sanırım annelik büyük hazırlıklar gerektiren bir iş.. başınıza gelmeden önce her şeyi tahmin edip ona göre savunma oluşturma işi... bu konuda ben başarısız oldum. ama sizin çözmenize sevindim:)

Tuamer

Mesajgönderen Tuamer » 22 Nis 2014, 10:18

Benim oğlum 7.5aylık 4.ayında diş çıkardı önceleri bir iki kez ısırmıştı yaklaşık 1.5 ay önce çok şiddetli ısırınca boş bulunup tepki verdim ondan sonra meme emmemeye başladı.Bu durum beni çok üzüyordu ve sütüm gittikçe azalıyordu hergün 3-4saatte bir sağdım.Şimdi de emmek istemiyor ama uyumaya başladığında emziğini alıp meme veriyorum . inşallah birgün eskisi gibi emmer.

“Sabah Sohbetleri” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 0 misafir