oğlum kreşe başladı

GULCE

oğlum kreşe başladı

Mesajgönderen GULCE » 17 Kas 2014, 09:12

Merhaba. Oğlum 2,5 yaşında 15 gün önce yarım gün kreşe başlattım. Öğleden sonra kendi evimizde babaannesi bakıyor. İlk başlarda kreşe gitmek istemedi. Yavaş yavaş alışıyor. Kreşte mutlu olduğunu söylüyor öğretmenleri ancak eve gelince ağlayıp babaannesine sen evden git annemi istiyorum diyormuş. Akşam biz eve gelince de çok sinirli ve huysuz. Ben çok yoruldum artık. Alttan almaya çalışıyorum ancak her şeye ağlıyor. Kreşten önce böyle değildi. Gayet sakin bir çocuktu. Bir de kreşten sonra tırnak yemeye başladı. Eli hep ağzında. Ne yapmalıyım sizce. Kreşten alayım mı yoksa devam mı etsin. Psikolojisi bozulacak, hep böyle sinirli ve huysuz kalacak diye korkuyorum. Teşekkürler.

Gurmebebek

Re: oğlum kreşe başladı

Mesajgönderen Gurmebebek » 18 Kas 2014, 06:42

Merhaba, henüz alışma sürecinde ve bazen böyle şeyler olabiliyor. Yoruluyor ve bu tempoya daha alışmamış olabilir. Kreşten öğlende geldiğinde biraz uyumasını ya da dinlenmesini sağlayabilirsiniz. Ancak yinede bir süre kontrol etmekte fayda var. Kreşte kamera ile izleme sistemi varsa orada mutlu olup olmadığını ve davranışlarını kontrol edebilirsiniz. Yoksa da babaanneden rica edip, gün içinde kreşe gidip, sınıf dışında kalarak ve çocuğa çaktırmadan ortamı ve durumu izleyebilir. Tırnak yeme ve aşırı huysuzluk devam ederse yinede bir uzmana danışmanızda fayda var.

“Sabah Sohbetleri” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir