Organik yulaf unu

prm

Organik yulaf unu

Mesajgönderen prm » 28 Şub 2016, 09:14

Sevgili anneler günaydın öncelikle .. Bnm bi sorum olacaktı ilginize şimdiden tşkkr ederm ;) tam yulaf unu sipariş ettm tadına baktığımda acımsı bi tadı olduğunu gördüm firmayı aradım tekrardan gönderdiler ancak organik yulaf unu göndermişler tam değil . Organik yulaf ununu wersem mi yoksa elimde tam pirinç unu da var hangisi daha iyi olur sizce off yardmm !!

gurmebebekadmin
Mesaj Panosu Yöneticisi

Re: Organik yulaf unu

Mesajgönderen gurmebebekadmin » 29 Şub 2016, 12:56

Merhaba, öncelikle tim tahıllarda tam un kullanmakta fayda var. Ve ayına uygun tahılları dönüşümlü olarak verebilirsiniz, böylesi daha iyi hepsinin faydalarını alırlar. Tam yulaf ununun hafif acımsı olduğu konusunda çok soru alıyoruz annelerden. Ama karşıdan karar vermek çok mümkün olmuyor. Bazı anneler hayır hiç acılık yok diyor ve damak tadımız yulafa alışık olmadığı için, farklı gelebilir diyorlar acımsı diyen annelere, pek çok anne de sizin gibi firma ile görüşüp çözüyor. Ama olması gereken şey acılık olmaması. Biz size tam tahıllar yazımızı verelim ve yine uzan zaman önce tecrübeli bir annemiz bu konuyu çok araştırmış, denemeler yapmış ve forumda bizimle paylaşmıştı. Onun linkini de koyduk mutlaka okuyun. sevgiler :)

viewtopic.php?f=4&t=9

prm

Mesajgönderen prm » 01 Mar 2016, 14:31

Tam yulaf unun da bir kere daha aynı sorunu yaşadm :( elimde organik yulaf unu war bunu kullansam olmaz mı :(

gurmebebekadmin
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesajgönderen gurmebebekadmin » 02 Mar 2016, 10:22

Kullanabilirsiniz.

Sayiki

Mesajgönderen Sayiki » 20 Nis 2016, 23:50

Yulaf unu ile ilgili araştırma yaptığımda olumsuz bir takım yorumlara rastladım, siz gurme bebek ailesi olarak yulaf unu hakkında ne düşünürsünüz sorun çok kolay mantar oluşması mı yoksa besleyiciliği konusunda ki şüpheler mi, biraz kafa karışıklığı yaşıyorum açıkçası.

gurmebebekadmin
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesajgönderen gurmebebekadmin » 21 Nis 2016, 08:44

Her dönem bazı besinler hakkında farklı görüşler ortaya atılıyor. Bunlardan bazıları ise maalesef hiç bir bilimsel veriye dayanmıyor. ama bazende yeni bilgiler ortaya çıktığında, doğru bilinen bir şeyin yanlış olduğu ya da tam tersi olduğu da ortaya çıkabiliyor. Ama biz güvenilir kaynaklar ve uzmanların ne dediğine bakıyoruz. ve şu anki güvenilir bilgiler çok faydalı diyor. zaten buğday unu 8. aydan önce önerilmediği için. ek gıdanın başlarında önerilen tahıllar pirinç ve yulaftır.

Sayiki

Mesajgönderen Sayiki » 21 Nis 2016, 08:57

Cevabınız için teşekkür ederim. Bu durumda tam yulaf ununu kullanabilirim diye düşünüyorum.

Sayiki

Mesajgönderen Sayiki » 22 Nis 2016, 10:53

Sonuç olarak evime yakın organik marketten tam yulaf unu bulabildim. Ben daha önce yulaf ununu hiç kullanmamıştım, tattığımda hafif bir acılık vardı fakat kendi kutusunun arkasında hafif acılık ihtiva eder ibaresi vardı. Yulaf unu için bu normal midir?

gurmebebekadmin
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesajgönderen gurmebebekadmin » 27 Nis 2016, 08:56

Arkasında yazıyorsa normaldir. Bir de tadına nasıl bakıyorsunuz, Pişirdikten sonra mı?

“Gıdalara İlişkin Sorular” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir