Pekmez

mymermaid

Pekmez

Mesajgönderen mymermaid » 29 Oca 2016, 23:34

Sevgili gurme bebek
Kızım 27 aylık piyasadaki hangi pekmezler soğuk pres acaba?
Oğlunuza ne pekmezi veriyorsunuz çevrede her kafadan ses çıkıyor. Üzüm pekmezi mi yoksa keçiboynuzu pekmezimi? Keçiboynuzu özü vermelimiyiz?

sessizlik

Re: Pekmez

Mesajgönderen sessizlik » 30 Oca 2016, 14:59

Selamlar... cocuk doktorumuz keçiboynuzu özü soguk pres olanını önerdi benım kullandıgım marka "hünnap" cok memnunuz. Tercıh sizin.. İyi günler

mymermaid

Mesajgönderen mymermaid » 31 Oca 2016, 00:26

Teşekkürler

gurmebebekadmin
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesajgönderen gurmebebekadmin » 01 Şub 2016, 12:59

Merhaba, soğuk pres en iyisi, diğerlerinde de üretilirken 80 derecenin üzerine çıkılmadan üretilmiş olması gerekiyor. Biz marka adı veremiyoruz ama çok bilindik bir markayla bu konuyu konuşmuştuk vakti zamanında. Soğuk pres pekmezleri var, diğerlerinde de bir süredir 80 derecenin üzerine çıkmadan üretim yaptıklarını söylediler. Etiket okumaktan başka çareniz yok :) Bu bilgiler etiketlerde bulunuyor. Yüksek ısıya maruz kalan pekmezin kanserojen maddeler üretiği konusunu Türkiye'de ilk Gurme Bebek gündeme getirmiştir ve sitemizde bu konu da da çok detaylı bir makalemiz var. Doğru pekmezi sektikten sonra verirken de çok sıcak şeylere karıştırıp vermemelisiniz. Pek çok meyveden pekmez yapılıyor ama en popüler olanları üzüm ve keçiboynuzu. İkisi de verilebilir, ayrı faydalara sahiptir. Dönüşümlü verebilirsiniz örneğin.

mymermaid

Mesajgönderen mymermaid » 07 Şub 2016, 23:50

Konuyu konuştuğunuz markayı okumuştum pekmezle ilgili yazınızda biliyorum.biz komşumuzun yAptığı pekmezi kullanıyorduk ama sizin yazınızı okuduktan sonra bırakmıştım. Etiketlere nedense güvenemiyorum illaki sizin onayladığınız şeyleri yapmak beni rahatlatıyor hassasiyetiniz için çok teşekkür ederim sizin sayenizde eminim bir çok anne gönül rahatlığı ile büyütüyor çocuklarını zira doktor kontrollerinde bu kadar detaylı soru soracak Zaman olmuyor çok sağolun

gurmebebekadmin
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesajgönderen gurmebebekadmin » 09 Şub 2016, 10:19

Şöyle ki aslında etiketlere güvene bilirsiniz, özellikle bilindik markalar sık denetlendiği için gerçek olmayan bir şey yazamazlar. Etiketlerde bakanlık onayı varsa diğer kurumların onaylarına da bakmalısınız. Özellikle organik ürünlerde sertifikalı olmasına ve çift sertifikalı olanları almaya dikkat edin. Hem T.C. GIDA TARIM VE HAYVANCILIK BAKANLIĞI hem de yerli ve yabancı bağımsız sertifikasyon firmalarının onayı olmalı. Sertifika vermeye yetkisi olan yerli ve yabancı denetim kuruları değişebiliyor zaman zaman ama yine internetten organik sertifika verme yetkisi olan kurumların adını da bulabilirsiniz.

yiitinannesi

Mesajgönderen yiitinannesi » 21 May 2016, 18:13

pekmezi vermek için ay sınırlaması var mı peki 7 aylık oğlum hazırladığım bazı mamalara katmak istiyorum zaten kabızlık problemimiz var kan damlalarından dolayı başka bişi daha olmaz değil mi bu ayda pekmez verebilir miyim?

gurmebebekadmin
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesajgönderen gurmebebekadmin » 23 May 2016, 08:01

Az miktarlarda verebilirsiniz ancak pekmezi asla sıcak bir şeye karıştırıp vermemelisiniz.

“Gıdalara İlişkin Sorular” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir