sadece süt içiyor :((

sewda.karakurt

sadece süt içiyor :((

Mesajgönderen sewda.karakurt » 15 Ağu 2013, 10:26

merhabalar benim kafamı bi hayli meşgul eden çok üzüldüğüm bi konu war...oğlum 11 aylık.anne sütü almadığı için 4.aydan itibaren ek gıdaya başladık ilk başta hiç sorun yaşamadım aksine maması yerine ek gıda yemek istedi günlük çorbasını yoğurdunu meywesini çok güzel yerdi...taa kiii 7.ayına kadar birden bire kesildi herşeyi reddetti.önce diş çıkarmasına bağladık ama 3 ay boyunca 7.5 kiloda kalınca endişelendim we doktora götürdüm.her türlü tahlil yapıldı doktor hiçbir sorun görmedi kansızlık filanda çıkmadı.bi iştah şurubu werdi onu bile zar zor içiriyorum :((( şuan sadece süt içiyo(o da 3 saate bir 150 ml) her türlü yemeği reddediyor sewerek yediği meyweleri bile ittiriyor ,yoğurdu unuttuk...ne yaptıysam nasıl werdiysem yemiyor..lütfen bana bi fikir werin ne yapmamı önerirsiniz??bnmle aynı sorunu yaşayan anneler siz ne gibi çözüm yolları buldunuz.bu duruma canım çok sıkılıyor...

gurmebebekadmin
Mesaj Panosu Yöneticisi

Re: sadece süt içiyor :((

Mesajgönderen gurmebebekadmin » 15 Ağu 2013, 18:08

Doktorunuz sorun yok diyorsa çok fazla endişelenmeyin, boyu uzuyor mu, hareketli bir bebek mi, halsizlik var mı? Yetersiz beslenen bebeklerde bunlarda görülür. Ama sadece sütle olmaz tabi, günlük tüketmesi gereken süt ve süt ürünleri miktarı dışında süt vermemek tek çareniz gibi görünüyor şu anda. Her istediğinde süt verirseniz yememeye devam edecektir. Süt miktarını azaltmak için öncelikle sütüne su karıştırarak verin. Sütüne umarız şeker eklemiyorsunuzdur. Ya da başka şekilde tatlandırıyorsanız bal, pekmez vs. öncelikle onları da kesebilirsiniz, sütten uzaklaştırmak için. Dolayısıyla acıktığında her seferinde süt bulamayacağını kesin olalar anladığında, inatlaşmayı bırakıp yemeye başlayacaktır mutlaka, bir noktada. Yani biraz kararlı davranmanız gerekebilir. Sitemizin tarifler bölümünden yararlanarak değişik şeyler deneyin, bazen aynı şeyleri yemekten sıkılıyorlar. Bir de mutlaka parmak yiyecekleri deneyin, eline alıp kendi yesin, meyveleri de. Döksün saçsın çok önemli değil :) İlk seferlerinde pek yemese bile, sonraları kendi kendine yemek keyif verir :)

gurmebebekadmin
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesajgönderen gurmebebekadmin » 15 Ağu 2013, 18:17

Bu makalemizi mutlaka okuyun, iştahsızlık ve çözüm yolları.

http://www.gurmebebek.com/%C4%B0stahsizlik--555

sewda.karakurt

Mesajgönderen sewda.karakurt » 15 Ağu 2013, 19:12

ewett çok hareketli bir bebek hatta doktorumuz kilo alamaması çok normal dedi...sütüne sadece tahıllı mama ekliyordum şeker ws koymuyorum.tawsiyenizi yarından itibaren yapacam bende düşünmüştüm bunu ama saatlerce aç kaldığını görünce içim rahat etmeyip sütünü weriyordum..çok teşekkür ederim.sonucu burdan aktarırım :))

gurmebebekadmin
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesajgönderen gurmebebekadmin » 16 Ağu 2013, 08:39

Sonucu bize bildirin :) Ama birkaç günde herşeyin çözüleceğini beklemeyin. Bu bir süreç olacak unutmayın. Biraz sabır :))))) Lütfen bunu bebeşinizi aç bırakmak olarak algılamayın. Her canlı mutlaka beslenir, hayatını idame ettirmek için ama bazısı iyi bazısı kötü beslenir. Burada amaç bebişleri aç bırakmak değil, iyi beslemektir. Yoksa hangi annenin gönlü razı olur bebişini aç bırakmaya ve aç bebek yer sözü doğrudur aslında. Eninde sonunda yer meraklanmayın :) bebişlerimiz bizden çok daha kararlı olduğu için, kazanıyorlar lokma savaşlarını. Çok zor biliyoruz ama sakin olmaya çalışın, gerilmeyin, çok fazla endişeli olmayın. İnanın bunlar bebişinize yansıyor. Sağlık sorunu da yokmuş nasılsa. Siz rahatladıkça, oda rahatlayacaktır. İşler yoluna girer mutlaka.

gurmebebekadmin
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesajgönderen gurmebebekadmin » 16 Ağu 2013, 08:42

Aslında her bebişin süt gibi bazı şeylerle, kendini kolay ve zahmetsiz yoldan besleme eğilimi vardır unutmayın :)

Asuman_karatepe

Mesajgönderen Asuman_karatepe » 07 Tem 2017, 01:12

:roll:
En son Asuman_karatepe tarafından 07 Tem 2017, 01:16 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.

Asuman_karatepe

Mesajgönderen Asuman_karatepe » 07 Tem 2017, 01:14

Bunca sene geçmiş üzerinden ama ayı ayına yazdığınız herşeyi birebir yaşıyorum kızım 11 aylık. Siz bu sorunu nasıl çözdünüz. Cvp beklıyorum sizden

gurmebebekadmin
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesajgönderen gurmebebekadmin » 07 Tem 2017, 09:50

Mesela 1 yaşına kadar süt önerilmiyor. Eğer süt veriyorsanız vermemelisiniz. 1 yaşından büyük olsa bile sütün fazlası kansızlığa neden oluyor. İştahını kapatıyor. Diğer şeyleri yemek istemiyor vs. Tam olarak durumuzu yazarsınız, üstüne konuşuruz.

gurmebebekadmin
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesajgönderen gurmebebekadmin » 07 Tem 2017, 09:50

Mesela 1 yaşına kadar süt önerilmiyor. Eğer süt veriyorsanız vermemelisiniz. 1 yaşından büyük olsa bile sütün fazlası kansızlığa neden oluyor. İştahını kapatıyor. Diğer şeyleri yemek istemiyor vs. Tam olarak durumuzu yazarsınız, üstüne konuşuruz.

“İştahsız Bebekler” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 0 misafir