Sebze olarak ilk ne verilmeli?

ummuesad

Sebze olarak ilk ne verilmeli?

Mesajgönderen ummuesad » 30 Eyl 2014, 19:34

Öncelikle böyle harika bir site açtığınız ve biz annelere destek olduğunuz için çok teşekkürler. Harikasınız.

Benim küçük prensim de 6 ayını 1 hafta sonra dolduracak inşallah. Ek gıdaya geçiş rehberinizi vb. konuları okudum ve öneriniz üzerine tatlı olan meyvelerle başlamaktansa sebzeyle başlamayı tercih etmek istiyorum ancak ilk ne olmalı o sebze karar veremiyorum. Yemende yaşıyoruz. Organik olması, mevsimine uygun olması, taze olması gibi birçok noktayı zaten mecburen pas geçiyorum. Elimden geleni yapacağım bu konuda ancak en azından sindirimi kolay olsun ilk tanıştığı gıdayı sevsin istiyorum. Önerilenize ve bilgilerinize ihtiyacım var.

Teşekkürler.

Gurmebebek

Re: Sebze olarak ilk ne verilmeli?

Mesajgönderen Gurmebebek » 01 Eki 2014, 07:01

Merhaba, patates ve havuç uygundur başlamak için. Ayrıca sitemizin ana sayfası sol taraf en altta besin gruplarımız var. Sebzenin üstüne geldiğinizde açılan pencerede bütün sebzeleri göreceksiniz, merak ettiğiniz sebzeye tıklayarak hem o sebze hakkında faydalı bilgilere hemde hangi ayda verebileceğiniz bilgisine ulaşabilirsiniz. Sevgiler :)

sevcancagan

Mesajgönderen sevcancagan » 10 Kas 2014, 21:15

Merhabalar
Öncelikle harika bir siteyle tanıştım ve aklımdaki tüm sorulara cevap bulabiliyorum emeğinize sağlık.
oğlum 5.ayini bitirdi ve tüketmesi uygun olan meyvelerle tanıştı fakat şimdi hangi sebzeden baslasam ne yapsam cok kararsizim :( özellikle çorbalar konusunda çok bilinçsizimm.bana yardimci olursaniz çok sevinirim :) Teşekkürler:)

Gurmebebek

Mesajgönderen Gurmebebek » 11 Kas 2014, 08:50

Patates, havuç, kabak 6. ay için uygundur. Tahıl olarak da yulaf ve pirinç uygundur ancak bizim önerimiz tam tahıl kullanmanız. Yoğurtta ek gıdaya başlamak için uygun bir besindir. Sebzeleri bir miktar suda haşlayıp blandırdan geçirip biraz zeytin yağı ekleyebilirsiniz.

“Sebze” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 4 misafir