SÜREKLİ BAŞI TERLİYOR...

balm

SÜREKLİ BAŞI TERLİYOR...

Mesajgönderen balm » 01 Tem 2014, 07:12

Merhabalar,
Sekiz aylık yerinde duramayan yaramaz bi kızım var. Doğduğu günden itibaren (emeklemeye başlamadan önce) emerken başı çok terliyordu. İlk zamanlar emerken enerji harcıyordur diye önemsemedim. Fakat hareketlerinin arttığı emekleme döneminde vucudu değil sadece başı terliyor vucudu hiç terlemiyor.Çok hareketli terlemesi normal ama neden vucudu değilde başı terliyor ??? :roll: Burun akıntısı ve balgamdan kurtulamıyoruz. :? İştahı normal ama zayıf geliyor gözüme ( 8 aylık 8 kilo boyu 70) çalışan bi anneyim ve bu durum beni çok üzüyor....

denizanasi2013

Re: SÜREKLİ BAŞI TERLİYOR...

Mesajgönderen denizanasi2013 » 01 Tem 2014, 07:46

Merhabalar,
benim oglumda 8 aylik onunda basi terliyor ama ben bu durumu hic onemsemedim acikcasi.cunku emerken kafasi koluma denk geldigi icin hem benim kolum hem de onun kafasi terliyor hemde cok.henuz emeklemiyor benim tembel oglum:)emeklerken neden sadece kafa terler bilmiyorum ama saclarin etkisi olabilir.benim oglum da 8.6 kilo 72 cm. Kizinizin kilosu normal bence zaten aslolan buyume kriteri kilosu degil boyu o da gayet iyi caninizi sikmayin bence. Kilosuna degil yediklerinin kalitesinebakmak en iyisi.gule gule buyutun.

Gurmebebek

Mesajgönderen Gurmebebek » 02 Tem 2014, 03:49

Merhaba, bu konuyu mutlaka doktorunuza danışın ve onun önerilerini dikkate alın. gelişimi konusunda da doktorunun dedikleri esastır, doktoru gelişimi normal diyorsa sorun yoktur. Biz size aşağıda bebek gelişimi yazımızı ve bebeğinizin persentil değerini otomatik olarak hesaplayıp gelişimini takip edebileceğiniz, hesaplamamızı veriyoruz,mutlaka inceleyin Aklınıza takılanları tekrar bize sorarsınız. Sevgiler :)

http://www.gurmebebek.com/bebek-gelisim ... nler-54190

http://www.gurmebebek.com/persentil-hesapla-45

BartununAnnesi

Mesajgönderen BartununAnnesi » 10 Tem 2014, 08:47

Benim oğlum da 6 aylık başı çok terliyor ensesi sırıl sıklam oluyor hava çok sıcaksa kolları bile terliyor, dün gece 28 dereceydi Adana, kuzuma bi baktım büyük adam gşbi koltuk altı bile terlemiş..

Gurmebebek

Mesajgönderen Gurmebebek » 11 Tem 2014, 04:47

Çok sıcak havalarda normal bir durumdur.

misraseda

Mesajgönderen misraseda » 16 Tem 2014, 08:55

Merhaba ,
Aner de doğduğundan beri ( temmuz 2013 ) yaz- kış başı çok çok terliyor.

Önce demir eksikliği yada herhangi bir hastalık habercisi olacağını düşündük. Ama dr kontrollerimizde herşeyin yolunda olduğunu fark ettik.

dr muz bünyesinin bu terleme yapabilecegini söyledi.

gelişimi güzel ( 1 yaş 12 kgs 77 cm ) sağlığı yerinde , başı terli :)

benim için sorun yok :)

tek değilsiniz baş terleme konusunda

sevgilerle
mısra

“Sabah Sohbetleri” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir