süte başlama

duham

süte başlama

Mesajgönderen duham » 20 Şub 2016, 11:26

merhabalar kızım şu an 9 aylık. 1 yaşına girince sute başlıycam ya nasıl başlayacağımı merak ettim. 1 yaşını doldurduktan sonra hemen mi başlıycam suyla karıştırıp mı vercem ne kadar miktar vercem sutte hangi markayı tercih etcem bi de bazı markaların çocuk sutleri varya onlarla başlamak daha mı mantıklı çok teşekkür ediyorum şimdiden

gurmebebekadmin
Mesaj Panosu Yöneticisi

Re: süte başlama

Mesajgönderen gurmebebekadmin » 22 Şub 2016, 14:39

Merhaba öncelikle biz size inak sütü ve inek sütü tüketimi linklerimizi verelim bir inceleyin.

http://www.gurmebebek.com/sut-urunleri/ ... tu/182,525

http://www.gurmebebek.com/beslenme-dosy ... 300000,137

1 yaşına kadar verilmesi önerilmiyor, 1 yaşından sonra başlayabilirsiniz. Ancak 2 yaşına kadar formül mama ile devam etmeyi tercih eden anne ve uzmanlarda var. Bu biraz da tercih meselesi ama her zaman olduğu gibi mutlaka bebeğinizi takip eden doktorunuza danışmalı ve birlikte karar vermelisiniz. Genel olarak su ile karıştırılmasına pek gerek yoktur. Açık sütlerde ki riskler nedeni ile biz organik günlük pastörize süt öneriyoruz. Açık süt tercih eden annelere de mutlaka çok çok güvendikleri bir yer varsa alın diyoruz. Biz marka önerisinde bulunamıyoruz. Ancak bu sorunuzu fecebook sayfamızda da diğer annelere bir soralım fikir alış verişinde bulunalım bakalım tecrübeli anneler neler önerecekler.

duham

Mesajgönderen duham » 22 Şub 2016, 15:25

peki çok teşekkür ediyorum ilginiz için

gurmebebekadmin
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesajgönderen gurmebebekadmin » 23 Şub 2016, 11:14

Rica ederiz her zaman bize sorabilirsiniz. Sevgiler :)

NezaketKaya

Mesajgönderen NezaketKaya » 08 Mar 2016, 10:10

:)
Ben doğaldan yanayım bebeklere 1 yaşından sonra inek,keçi sütü içmesi gerekli.Ama ağır gelebileceği için yarı yarıya sulandırman gerekli .benim 2.bebeğim ilkindede öyle yaptım...

Keçi sütü severse ve de sen bulabilirsen onu dene bulamazsan inek sütü.Ben hazır süt kullanmam açık süt alırım güzelce kaynatıp onu veririm(sulandır mutlaka)seçim sizin Ben köyde inek sütüyle büyüdüm...Devam mamalarınıda kullanıyorsan 1,5 ,,2 yaşına kadar içsin.

annesena

Mesajgönderen annesena » 28 Oca 2017, 06:10

1 yaşından önce inek sütüne başlamanı tavsiye etmem canım. İnek sütü içinde bulunan bazı mikro organizmalar bebeğinde alerjiye neden olabilir. Ayrıca inek sütünün sindirimi anne sütüne göre 4 kat daha zordur. Ben de bu şekil yaptım sana da tavsiye ediyorum.
1. Sütün kaynama derecesinde 2-3 dakika kaynatılmalı.
2. Bir yaşından sonra sulandırılmadan verilir.
3.100 cc süte veya sulandırılmış süte yarım çay kaşığı toz şeker katılır.
4. Aynca yine 100 cc süte birkaç damla limon damlatıyorum
5. 100 cc süte yarım çay kaşığı zeytin yağı

:arrow: http://www.alimanne.com/bebeklere-sut-ne-zaman-verilir.htmlburadan bakıp uyguladım, şuan için bir sakıncası ile karşılaşmadım. Aile hekimime sordum herhangi bir sıkıntı olmadığını söyledi. Ama yine de bi sor soruştur yanlış yönlendirmek istemiyorum.

“Sabah Sohbetleri” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir