televizyon

nefel

televizyon

Mesajgönderen nefel » 05 Kas 2014, 18:26

Merhaba oglum 17 aylik ben calisiyorum ogluma halasi bakiyor Sorunumuz oglumun gunduz evde kapali kalip cok sikilmasi Hava cok soguk o yuzden pek cikamiyor disari ciksa bile kisa sure kalabiliyo Acaba televizyon seyretse cok mu sakincali bazen 5 10 dk bakiyoruz birlikte mutlu oluyo egleniyo ama hic bir zaman dalip gitmiyo oyle hosuna giden seyleri bana gosteriyo beraber guluyoruz
Gunduzde izlese biraz olur mu ki

byzelf

Re: televizyon

Mesajgönderen byzelf » 19 Mar 2015, 10:09

bende sizinle aynı seylerı yasıyorum ve izletıyorumda bu konuda nasıl bır onlem almam gerektiğini bilmıyorum yardımları beklıyorum 8-)

Gurmebebek

Re: televizyon

Mesajgönderen Gurmebebek » 20 Mar 2015, 11:42

Merhaba TV ya da dijital ekran karşısında yemek yemeleri hiç önerilmiyor. Yaşlara göre TV izleme süreleri var tabi. @ nefel de söylediği gibi uzun süreli ve yalnız izlemeleri önerilmiyor. Yaşına uygun şeyleri de seçmek çok önemli.

Her konuda olduğu gibi farklı uzman görüşleri var bu konuda da bazıları 2 yaşına kadar hiç izlenmesin diyor. Bazıları da 1 yaşına kadar hiç 2 yaşına kadar 15-20 dakika yanında bir yetişkinle beraber mutlaka. 3 yaşını doldurana kadar da 30 dakikadan fazla olmamalı diyor.

Ancak hepsinin ortak görüşü hiç de faydalı bir şey olmadığı TV ve diğer dijital ekranların :)

Tek taraflı iletişim ve uyaran olduğunu ve 0-3 yaş döneminde beyin gelişimi çok hızlıdır. Bu dönemde çevredeki uyaranlara karşı çok duyarlıdırlar ve uyaranların niteliği onlar için çok önemlidir. Televizyonda özellikle reklamlar sırasında fazla hızlı değişir kareler. Fazla sesli ve gürültülüdür. Çocuğun duyu organları ve beyni için bu fazla uyarandır.Yani gelişimi olumsuz etkiler, diyorlar. Birde radyasyona maruz kaldıklarını da unutmamak lazım.

“Sabah Sohbetleri” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir