Tuvalet egitimi

Nesem

Tuvalet egitimi

Mesajgönderen Nesem » 10 Eki 2014, 07:41

Merhabalar benım sıze bır sorum olucak kızım 29 aylık yaklaşık 3-4 aydır tuvalet egıtımını tamamladık gecelerı bile çişini kaçırmıyor ama son bir kaç gündür gündüzleri çişini ve büyük tuvaletını altına kaçırıyor neden OLDUĞUNU soruyorum söylemıyor acaba psıkolojık bır durum olabılırmı lütfen bana yardım edermısınız...

Gurmebebek

Re: Tuvalet egitimi

Mesajgönderen Gurmebebek » 12 Eki 2014, 11:57

Merhaba, Psikolojik olabilir tabii, ev hayatında ya da rutininde bir değişiklik varsa tepki gösteriyor olabilir, anne baba arasında gerilim, yeni gelen kardeş vb gibi durumlar etkili olabileceği gibi oda ya da evdeki eşya değişikliği gibi önemsemeyeceğimiz küçük ayrıntılardan bile etkilenebiliyorlar. Sık sık tuvalete götürün, uygun bir dille böyle yapmaması gerektiğini anlatın. İlgi çekmek için de yapıyor olabilir. Biraz daha kaliteli zaman geçirmeye ve biraz daha ilgi göstermeye gayret edin bu sıra. Yine de çözemezseniz yardım almanız gerekebilir.

Nesem

Mesajgönderen Nesem » 01 Kas 2014, 13:15

Merhaba cevabınız ıcın çok teşekkürler ama buz sorunumuzu hala cozemıyoruz evde herhangı bır sıkıntımızda yok ben çalışmadığım ıcın de sureklı kızımla beraberım zaten yanı ben gerçekten çok üzülüyorum bu duruma çişini söylüyor fakat kakayı bırturlu yapmıyor tamam annecım dıyor soyluycem dıyor ama yok anlatıyorum tuvalete gıttıgınde odullendırıyorum ama ıse yaramıyor gerçekten çok sıkıntıdayız ...

Gurmebebek

Mesajgönderen Gurmebebek » 02 Kas 2014, 08:52

Bir uzmana danışabilirsiniz bu konuda.

“Sabah Sohbetleri” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir