uykuya dalma sorunu yaşıyoruz :(

erdim

uykuya dalma sorunu yaşıyoruz :(

Mesajgönderen erdim » 28 May 2015, 16:04

Merhaba;
Bebeğim altı buçuk aylık ve yaklaşık üç buçuk ayından beri gündüzleri uykuya dalmada sıkıntı yaşıyor.Evimizde iki tane beşik bulunuyor biri yatak odasında diğeri oturma odasında bu zamana kadar gündüzleri oturma odasındaki beşiğinde uyurdu ama artık bu beşikte yatmak istemiyor orayı sanırım oyun olarak görmeye başladı ve bu yüzden gündüzleride diğer beşiği kullanmaya başladık ama ne yaparsam yapayım 25dk. fazla uyumuyor gündüzleri 2 veya 3 sefer ama hep 25dk.uyuyor ayağımda sallıorum ninni söylüyorum şarkı dinletiyorum ama maalesef derin uykuya geçmiyor.Bana tavsiye edebileceğiniz bir metod varsa yada ne yapmam gerektiğini söylerseniz çok teşekkür ederim.

Gurmebebek

Re: uykuya dalma sorunu yaşıyoruz :(

Mesajgönderen Gurmebebek » 29 May 2015, 09:52

maalesef pek çok annenin düştüğü bir hataya düşmüşsünüz. Salayınca daha çabuk uyuyor sanmışsınız. Ama sallama, memede, biberonda uyuma, kucakta uyuma vs. Bütün bunlara olumsuz uyku davranışı deniyor. Ve bebeklerin uyku düzenini bozuyor aslında. Yani kolaylaştıracak derken işleri büs bütün zorlaştırıyor. Bebeklerin kendi kendilerine uykuya dalmasını öğrenmesi gerekiyor diyorlar bütün uzmanlar hem de 4-5 aylıkken. Buna uyku eğitimi diyorlar. Ve pek çok uyku eğitimi yöntemi var. Bebekler ve çocuklar ilk olarak nasıl uyutulmuş ve uykuya dalmışsa, gece her uyandıklarında ya da uykuları hafiflediğinde aynı şekil de tekrar uykuya dalmak isterler. Tıpkı sizin bebişinizde olduğu gibi. Siz sallayarak uyuttuğunuz için her seferinde bunu istiyor. Bakın uyku eğitimi için hiç bir zaman geç değildir, size ve bebişinize uyacak bir yöntem mutlaka vardır.

Uyku sorunları ve uyku eğitimi için www.uykusuzanneler.com sitesini takip etmenizi öneririz.

“Sabah Sohbetleri” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 0 misafir