13 aylık kızım beslenme sorunu

Asli26

13 aylık kızım beslenme sorunu

Mesajgönderen Asli26 » 22 Ağu 2019, 08:53

Merhaba. Kuzum 13 aylık başından beri iştahlı bir bebek değildi zaten. Ama düzelmesi için ne kadar çaba sarfetsemde değişmiyor. Belirligıdaları bellemiş durumda yogurt karpuz kuru ekmek gibi. Bunlar dısindaki şeyleri reddediyor. Reddetmese bile iki lokma alıyor bırakıyor.sebze zaten istemiyor. Hâlâ devam sütü kullanıyoruz. Bu sefer ek gıda miktarı artmadığı için mama miktarı artıyor. Gündüz düzgün beklenmediği için bu sefer gece mama istemeye başladı. Gece beslenmesi iştahı kapatıyor diye kesmeye çalışıyorum bu sefer erken uyanıp uyumamaya başladı. Aç bırakmaktan korkmayın deniliyor. Tamam mama vermiyorum ama bu sefer açken gündüz uykularını uyuyamıyor açlıktan. Uykulu olunca zaten huysuz bu sefer yine ek gıda yemiyor. Kısır döngüye girdim. Ne yapabilirim yardımcı olur musunuz

hatiiceanne

Re: 13 aylık kızım beslenme sorunu

Mesajgönderen hatiiceanne » 13 Eyl 2019, 07:56

Merhaba canım, bu tür bir problemi bir arkadaşım yaşamıştı. Doktoru kullandığı mamanın şekerli yapısından kaynaklı olduğunu söylemişti. Sen hangi mamayı kullandık ilk olarak. Belki de bebeğin o mama tadına alıştı ve bu yüzden farklı gıdaları reddediyor. Kuru ekmek kısmı ise diş çıkarma zamanları bence normal dişleri kaşınıyordur. Mama markanı değiştirmeni öneririm humananın 3 numaralı mamasına geçmende fayda var. Biraz geçişi zor olabilir ama tadına alıştıktan sonra diğer gıdalara meğiliminde sakınca olucağını zannetmiyorum. Aç bırakmaktan korkma bence de uyku problemleri için de aynı markanın iyi geceler çayı var onu kullanabilirsin. Dediğim gibi alıştırdığın mamanın yapısıyla alakalı bir durum olabilir bence.

“Beslenme Sorunları” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir