yemek sorunu acil yardım

semacu

yemek sorunu acil yardım

Mesajgönderen semacu » 05 Şub 2013, 14:55

kızım 3 yaşında bebekliğinden gelen bir iştah sorunumuz var her yolu denedim sofraya bizimle oturup hiçbirşey yemeden kalkıyor ısrarcı olmak istemiyorum tüm gün aç kalsa dahi ben acıktım demiyor sadece çorba yedirebiliyorum onuda mama sandalyesinde zorla doktora defalarca getirdim ancak kullandığım hiçbirşey çare vermedi bu konu hakkında yardımda bulunursanız çok sevinirim yemek yemediği zaman enfeksiyon geçiriyor kızımda hidronefroz var doktorlar beslenmesine etkisi olmadığını söylüyor bana besleyici kahvaltı karışımı önerirseniz çok sevinirim çünkü kızım 3 yaşında olmasına rağmen hiçbirşeyi çiğnemek istemiyor sadece dışarda beslenirken besinleri zorlanmadan rahatça yiyip bitiriyor sizden yardım bekliyorum lütfen bana öneride bulunun ne yapmalıyım ve tek besinde tüm ihtiyacını görebileceği tarifler önerirseniz çok mutlu olucam en kısa zamanda cevap bekliyorum şimdiden teşkkürler

gurmebebekadmin
Mesaj Panosu Yöneticisi

Re: yemek sorunu acil yardım

Mesajgönderen gurmebebekadmin » 07 Şub 2013, 07:00

Merhaba sağlık sorunu için doktorunuzun dedikleri esastır. Bir süre dışarıda yedirebilirsiniz. Çiğneme alışkanlığı kazanması için değişik ve sevdiği şeyleri sunmaya devam edin, Farklı tatlar denemek, değişik şekillerden sunmak iyi olabilir, kendi kendine yemesine izin verin. Aşağıda kahvaltı tariflerini bula bilirsiniz.

http://www.gurmebebek.com/index.php?id=89&kat125=1

nery

Mesajgönderen nery » 07 Mar 2013, 14:13

merhaba benimde henüz 20 aylık bir kızım var.çalışan bir anneyim.kızıma anneannesi bakıyor.ne yaparsak yapalım ne yedirirsek yedirelim kilo almaz ve iştahsız.doktorda bunu kabul etti hiç bir hastalığı yok deniyor.vitamin verilior genede çözüm olmuyor.düşünün 10 kiloydu ve hala kilo veriyor.o kadar uzuluyorumki acaba iyi bir anne değilmiyim diye her dakika dusunuyorum.Bebebkken çok iyiydi beslenme alışkanlığımız.abur cubur yemez, hazır mama yemez.anne sütü ve taze çorba meyve.yani sizide okuyunca yanlız olmadığımı anladım:(:(

gurmebebekadmin
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesajgönderen gurmebebekadmin » 08 Mar 2013, 07:00

Bu konuda doktorunuz dedikleri esastır. Sağlık ve gelişim sorunu yok diyorsa ve doktorunuza güveniyorsanız. endişelenmeyin. Tabi ki yalnız değilsiniz ve kötü bir anne asla değilsiniz. Kilo veriyor dediğinizi anladık biz. Sorunun psikolojik olmadığında yada olduğundan emin olabilmek için bu konuda da bir uzmandan görüş alabilirsiniz

“İştahsız Bebekler” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir