yemek yemeyen oğlum

seydaogretmen

yemek yemeyen oğlum

Mesajgönderen seydaogretmen » 15 Şub 2013, 09:01

sevgili arkadaşlar merhaba foruma yeni katıldım yardıma ihtiyacım var bilgilerinizi benimle paylaşmanızı rica ediyorum.17 aylık bir oğlum var tahmin de edeceğiniz gibi çok zor yiyen bir çocuk ne yapacağımı şaşırdım artık.yemek yerken tatması amaçlı ona da vereyim diyorum kesinlikle ağzını bile açmıyor.yaşıtı çocuklar makarna,pilav falan yiyorken benim oğlum ağzına bile sürmüyor,sürekli, deniyorum ama hep başarısız oluyorum oturup ağlıyorum artık.günlük menüsünü yazıp fikirlerinizi almak istiyorum.nolur yardım edin bana
menümüz:
sabah kalkınca küçük bir kase karışım kahvaltı yiyor tabi ki yarım yamalak normal kahvaltı da denedim ama yemiyor
ara öğünde 200 ml süt içiyor sütten yaklaşık 2 saat sonra meyve püresi yada yoğurt veriyorum
öğlen uykusundan kalkınca et suyu ile yaptığım bir çorba veriyorum işte bundan sonrası çok zor oluyor biz sofradeyken acıkmış oluyor ama yine de verdiğimi yemiyor bende eğer püre olacak bişeyse püre yapıyorum eğer tadını sevdiyse zar zor oyunla falan onu yedirmeye çalışıyorum yemediyse de muhallebi yapmak zorunda kalıyorum

ediiso

Re: yemek yemeyen oğlum

Mesajgönderen ediiso » 15 Şub 2013, 21:44

Merhaba benim kızım 15 aylık ana öğünlerini kendim yediriyorum yani sabah kahvaltısını öğle yemeğini ve de akşam yemeğini meyvesini bir tabağa koyuyorum kendi kendine yiyor çatalla yada eliyle.bence oğlunuz yemiyor diye üzülmeyin bırakın zorlamayın ısrarcı olduğumuzda emin olun inatlaşıp yemiyorlar biz dede oluyo öğlen yemeklerini inat edip yemiyor bende aç bırakıyorum 1-2 saat daha sonra ne veersem yiyor acıktğı için.Yoğurt yemiyor kızım bende yoğurt çorbası yaparak bu problemi kaldırıyorum yiyecekleri cazip kılabilirsiniz onun için pilavı yoğurtla karıştırın yada bırakın kendi kendine yemeye çalışsın eğlenceli olabilir onun için.Yemiyorsada bence üzülmeyin her çocuk bir değil çünkü

seydaogretmen

Mesajgönderen seydaogretmen » 18 Şub 2013, 09:18

ediiso yazdı:Merhaba benim kızım 15 aylık ana öğünlerini kendim yediriyorum yani sabah kahvaltısını öğle yemeğini ve de akşam yemeğini meyvesini bir tabağa koyuyorum kendi kendine yiyor çatalla yada eliyle.bence oğlunuz yemiyor diye üzülmeyin bırakın zorlamayın ısrarcı olduğumuzda emin olun inatlaşıp yemiyorlar biz dede oluyo öğlen yemeklerini inat edip yemiyor bende aç bırakıyorum 1-2 saat daha sonra ne veersem yiyor acıktğı için.Yoğurt yemiyor kızım bende yoğurt çorbası yaparak bu problemi kaldırıyorum yiyecekleri cazip kılabilirsiniz onun için pilavı yoğurtla karıştırın yada bırakın kendi kendine yemeye çalışsın eğlenceli olabilir onun için.Yemiyorsada bence üzülmeyin her çocuk bir değil çünkü

bıraktım bende ısrar etmeyi artık ama yine de içim rahat etmiyor tabi ki.her şekli deniyorum ama yemeyince yemiyor işte.cevabın için çok teşekkür ederim :D

gurmebebekadmin
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesajgönderen gurmebebekadmin » 18 Şub 2013, 13:04

Merhaba anne şefler Aşağıda iştaksızlıkla ilgili ve bebeğinizin menüsünü oluşturmanıza yardımcı olacak yazılar var bir göz atın. Üzerine tekrar konuşuruz :) Birde sitemizn sol tarafında uzman yazıların bölümü ver orayada bir göz atarsanız çok işinize yarayacaktır :)

http://www.gurmebebek.com/%C4%B0stahsizlik--555

http://www.gurmebebek.com/ay-ay-bebek-beslenmesi-60132

http://www.gurmebebek.com/ay-ay-beslenme-tablosu-868

“İştahsız Bebekler” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 0 misafir