yemiyor

Cancuu

yemiyor

Mesajgönderen Cancuu » 28 Oca 2014, 17:25

Merhaba benim oglum iki bucuk yasinda pilav corba ve pilavin arasina tavuk etini gizlersem öyle yiyor anladigi zamansa agzindan cikariyor hepsini meyveli yogurtlardan yiyor baska birsey yemiyor kendisi yesin diye önüne koyuyorum zorlamiyim ona da ters tepki veriyor cok sinirleniyor herseyi yere atiyor sinirinden daha konusmuyordaa birseyler ögretmek istiyorum bana sus isareti yapiyor acaba neden cok üzülüyorum cocuguma doktorum normal dedi ama siz bana ne tavsiye edersiniz bide 5 aylik bir kardesi var acaba kiskancliktan mi yapiyor???
Kardesi yokmus gibi davraniyor onun yanina da hic yaklasmiyor

Gurmebebek

Re: yemiyor

Mesajgönderen Gurmebebek » 29 Oca 2014, 07:56

Merhaba, iki yaş zor bir dönemdir ve İki yaş sendromu yaşıyordur. Bu her bebişin geçtiği normal ve geçici bir süreçtir. Zamanı bebişten bebişe değişebilir. Ancak hem aile hem bebek için zor bir süreçtir Aşağıda 2 yaş sendromu ile ilgili kısa uzman videomuz var, mutlaka izleyin. Üstelik bu zor süreçte birde kardeş gelmiş sizde ve durum daha da zorlaşmış olabilir. Bu nedenle genel tavsiyeler işe yaramayabilir, çocuk doktorunuz sorun yok diyorsa bir pedegogtan yardım almanız iyi olabilir. Bu sorunuzu facebook sayfamızda diğer annelere de soralım. Mutlaka sizle aynı durumu yaşayan annelerimiz vardır, onlar neler yapmış nasıl bir yol izlemiş, faydalı önerileri olabilir. Sevgiler.

http://www.gurmebebek.com/2-yas-sendrom ... 7,131832,1

esra_anne

Mesajgönderen esra_anne » 03 Mar 2014, 13:27

bizim bebişte 14 aylık önce yumurtayı çok güzel yerdi.şimdi yemiyor tükürüyor :) bebek keklerinden yese yani ev yapımı kek yapsam yumurta açığını ordan kapatırmı acaba???

Gurmebebek

Mesajgönderen Gurmebebek » 04 Mar 2014, 09:02

Zamanla yeme tercihlerinin ve miktarının değişmesi çok normaldir. Değişik tarifler deneyebilirsiniz. Krepler, omletler, çılbır... vs. yinede yemezse biraz ara verin tekrar deneyin. Bunaltmayın. Sitemizin tarifler bölümünde kek de dahil hepsi var hemde sağlıklı olanlarından :)

“İştahsız Bebekler” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir