yine yeniden kahvaltı...

kubraerke

yine yeniden kahvaltı...

Mesajgönderen kubraerke » 31 Eki 2013, 14:15

merhabalar daha öncede kahvaltı ile ilgili sorum olmustu ozaman oglum 7-8 aylıktı şimdi büyüdü 13 aylık oldu ama sorular bitmiyor:)
sabahları sitenizden aldıgım meyveli fiesta kahvaltı (irmik kullanıyorum); kumpir veya -muz,labne ,ceviz,az bal,2bebe bisküvisi karışımını- dönüşümlü yediriyorum ..hiç yumurta yediremiyorum hergün mulaka yoğurt yediriyorum..bunlar yeterlimi tek yönlü bir beslenmemi diye endişeleniyorum fikirleriniz benim için çok önemli...zira sizden çok şey öğrendim! şimdiden çoook teşekkürler:)

Gurmebebek

Re: yine yeniden kahvaltı...

Mesajgönderen Gurmebebek » 31 Eki 2013, 19:41

Merhaba, ne kadar çabuk büyüyorlar değil mi :) Şimdi isterseniz kahvaltı diye sınırlamayalım. Çünkü 1 günde toplam nasıl beslendiği önemlidir. O yüzden size bebeğinizin ayına uygun beslenmesi nasıl olmalı yazımızı verelim orada 4 tanede örnek günlük menü de bulacaksınız. Ama unutmayın bu örneklerdeki şeylerin aynısını bire bir yiyecek diye bir şey yok. Her bebek farklıdır, ihtiyaçları da farklıdır buradaki bilgiler size rehber olacak niteliktedir :)

http://www.gurmebebek.com/ay-ay-bebek-b ... -60132,0,5

kubraerke

Mesajgönderen kubraerke » 01 Kas 2013, 17:35

Cok tesekkur ediyorum dikkatle incelicem :D

Gurmebebek

Mesajgönderen Gurmebebek » 02 Kas 2013, 05:36

Unutmayın bir öğünde ne kadar çok ve çeşitli besini bir arada yerse iyidir diye bir şey yok :) Alması gereken besin gruplarını ve miktarlarını bütün bir güne yaymak daha iyi. Aşağıda da 1-3 yaş neyi ne kadar yemeli yazımız var. Okuyan anneler rahat bir nefes alıyor :)

http://www.gurmebebek.com/1-3-yasta-ne-yemeli--17886

“Kahvaltı” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 0 misafir