yine yulaf

M.Feyzaninannesi

yine yulaf

Mesajgönderen M.Feyzaninannesi » 20 Haz 2015, 19:34

Merhaba.. benim sorunum aslinda burda dile getirilmis ama emin olamadim..organik bi siteden aldigim yulaf unu tadina bakinca aci degik fakat muhallebi yapınca genzimde bi acilik birakti. Acaba bozuk mu emin olamadim . Son kullanma tarihi 13.08.2015 daha 2 kilo var evde :shock: ..tam pirinc unu da aldim ona bakmadim daha ama yulaf aci:(

Gurmebebek

Re: yine yulaf

Mesajgönderen Gurmebebek » 23 Haz 2015, 05:48

Tam emin olamamakta haklısınız galiba :) Çünkü biz de karşıdan tam bir cevap veremiyoruz :) Muhtemelen bozulmamıştır. Çünkü bazı paketlerin üzerinde yulafın çok hafifte olsa acımtırak bir tadı olabileceği belirtiliyor zaten. Bazı annelerde aynen sizin gibi bu durumu dile getiriyorlar ama bazıları da hayır hiç bir acımsılık yok diyorlar :) Bu fark sanırız biraz da annenin tat algısıyla ilgili. Şimdi yulaf çok da alışık olmadığımız bir tat, kaldı ki çok alışık olduğumuz buğday ununda da tam buğday ununu ilk kez kullanan anneler bu gibi tereddütler yaşaya biliyor. Çünkü tüm tam tahılların tadı rafinesiden farklı :) Tekrar edelim son kullanma tarihi geçmediğine göre, evde de aldıktan sonra uygun koşullarda saklamışsanız, bozulmamış olma ihtimali çok yüksek.

Tam tahıllar ve saklama koşuları

http://www.gurmebebek.com/tam-tahillar--721

M.Feyzaninannesi

Mesajgönderen M.Feyzaninannesi » 24 Haz 2015, 21:24

Çook teşekkür ederim;)..sonra yine denedim tadi fena degildi ama ramazan sonrasi baslamayi düşünüyorum çünkü tadina bakmadan kuzuma vermek istemiyorum..

Gurmebebek

Mesajgönderen Gurmebebek » 25 Haz 2015, 17:34

Tabii ki olur :)

“Gıdalara İlişkin Sorular” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir