yulaf kepeği

arzu61trb

yulaf kepeği

Mesajgönderen arzu61trb » 10 Ara 2015, 19:55

Merhaba herkese. Benim on buçuk aykık oğlum var bi arkadaşım bana yulaf ezmesinin faydalı olduğunu çocuğuma verebileceğimi söyledi.ben de verdim veriyorum da hatta. Ama burdaki bilgilere yeni baktım ve pek de faydalı olmadığını öğrendim.yulaf ezmesini yulaf kepeğiyle beraber veriyorum biraz da irmik ve tam buğday unu katıp muhallebi yapıyorum.sizce doğru mu.yanlışsa hemen bırakıcam. Ruşeym de meyve yada yoğurduna katarak veriyorum.bi de buğday kepeği de var onu vermelimiyim sizce uzun oldu kusura bakmayın bilgilendirirseniz sevinirim

gurmebebekadmin
Mesaj Panosu Yöneticisi

Re: yulaf kepeği

Mesajgönderen gurmebebekadmin » 10 Ara 2015, 20:18

Yanlış yapmıyorsunuz ama bunların yerine tam yulaf unu ve tam buğday unu kullanmanız yeterli ve daha faydalı. Yulaf kepeği ve yulaf ezmesini birlikte vermeniz de iyi bir şey çünkü bu karışım tam yulaf ununa yakın bir karışım oluyor. Buğday ruşeymini de arada verebilirsiniz tabi çok faydalı.

arzu61trb

Mesajgönderen arzu61trb » 13 Ara 2015, 05:30

Tam buğday unu da veriyorum ama tam yulaf ununa rastlamadım hiç hatta o yüzden diğerlerini aldım. Teşekkür ederim bilgilendirdiğinz için

gurmebebekadmin
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesajgönderen gurmebebekadmin » 14 Ara 2015, 10:35

Rica ederiz :) Tam yulaf unu büyük marketlerde, aktarlarda ve organik satış yapanlarda bulunuyor. Ama yine etiketi dikkatli okuyarak almalısınız. Bazen yulaf karışımı, yulaflı karışım yazıyor kafa karışıyor.

“Gıdalara İlişkin Sorular” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 0 misafir