Yapılışı

Havucu yarım bardak su ile demleme usulü haşlıyoruz. Soğumaya bırakıyoruz. Önceden sıcak suda ıslatarak kabukları ile aralarındaki ayrılmaz bütünü biraz yumuşatarak hurmayı soyuyoruz. Hurma ve yarım bardak sütü robotta püre yapıyoruz. 1 kaşık tereyağı, un ve hurma püremizi kısık ateşte soteliyoruz. Havuçlar bir araya geleceği için heyecanlanan hurmamızı soğumaya bırakıyoruz. İkisini karıştırıp, buzdolabımızda biraz da dinlenmeye bırakıyoruz malum çok yoruldular, çok yoğruldular. Dinlenen karışımımızı top top yapıp minik bal böcüklerimize servis ediyoruz. Biz de arada tatlı krizimizi böylece bastırıyoruz. Afiyet bal şeker.

Püf Noktası

Biraz yumuşakça olursa endişe etmeyiniz, tam buğday unundan biraz daha kavurup istediğiniz kıvama getirebilirsiniz.

Uyarılar

İlk kez vereceğiniz bütün gıdalar için önce doktorunuza danışın ve üç gün bekleme kuralını uygulayın!

Aklınızda Bulunsun

Sütü keçi sütü kullanabilirsiniz ,yumuşacık parmak yiyecekleri gurmenize sunabilirsiniz.

Tarifin en altındaki linklerden bu tarifte kulanılan malzemeler hakında detaylı bilgi bulabilirsiniz. Ayrıca bir çok konuda faydalı bilgilere de ulaşabilirsiniz bu linklerden.

Diğer 12-18 Ay tarifleri Tümünü gör

Persentil Hesaplama

Persentiller, belli bir yaş grubundaki kız ve erkek çocuklarının kilo ve boy dağılımını gösterir. Persentil değeri, bebeğinizin yaşıtları arasında 100 kişi içinde sıralama yapılırsa boy ve kilosuna göre sıralamadaki yerini belirtir.