Yapılışı

Ispanakları bol suda iyice yıkayın. Çok ince kıyın.
Sütü tencereye alın. İrmiği ekleyip, muhallebi kıvamına gelinceye kadar kaynatın.
Ispanakları kısık ateşte ya da buharda 10 dak. pişirin.
2 adet yumurta sarısı, tuz ve karabiberi çırpın, ıspanak karışımına ekleyin.
Karışımı ortaboy bir borcama yayın.
İrmikli sütü ıspanağın üzerine dökün.
Onun üzerine de kaşar peyniri rendesi gezdirin.
Önceden ısıtılmış 200 derece fırında üstü kızarancaya kadar pişirin.

Uyarılar

Sütün neden olabileceği sindirim problemleri nedeniyle, Gurme Bebek 1 yaşından küçük bebekler için bu tarifi sütsüz uygulamanızı tavsiye ediyor.
 
Bebeklere yumurta sarısı 8. aydan itibaren verilebiliyor. Beyazını vermek için 1 yaşına kadar beklemeniz gerekecek. Yumurtayı çok iyi pişirmeniz önemli. Yumurta çocuğunuz için tehlikeli olabilecek salmonella bakterisi içerebiliyor. Endişelenmenize gerek yok. Salmonella ısıyla ölüyor. İyi pişmiş bir yumurtayla küçük gurmeniz güvende.  
 

Aklınızda Bulunsun

Kalsiyum açısından son derece zengin bir sebze olan Ispanak, bebeğinizin kemiklerini güçlendirmek için şahane bir kaynaktır. Ispanak hakkında daha fazla bilgi ve ıspanaklı tarifler için makalemizi buradan okuyabilirsiniz. 


Yazar : Seda Sümer | Diğer Tarifleri
Seda Sümer 1976'da İstanbul'da doğdu. Galatasaray Üniversitesi İletişim Fakültesi'nde Sinema ve Televizyon eğitimini alırken eşzamanlı olarak NTV'de program prodüksiyonu yaptı. Mezun olduktan sonra Total Direct, Rafineri/Trafo ve Manadigital ajansları bünyesinde, ulusal markalara dijital pazarlama ve proje yöneticisi olarak 10 yıl boyunca hizmet verdi. 2 çocuğu var. Hem iştahsız kızına, hem de obur oğluna sağlıklı beslenme alışkanlığını kazandırabildi. Günde 27.000'i aşkın annenin ziyaret ettiği www.gurmebebek.com'un kurucusu. 2010 yılından beri bebek çocuk beslenmesi hakkında muhabirlik, yayıncılık, blogger'lık, yazarlık, TV programı yapıyor.
Diğer 12-18 Ay tarifleri Tümünü gör

Persentil Hesaplama

Persentiller, belli bir yaş grubundaki kız ve erkek çocuklarının kilo ve boy dağılımını gösterir. Persentil değeri, bebeğinizin yaşıtları arasında 100 kişi içinde sıralama yapılırsa boy ve kilosuna göre sıralamadaki yerini belirtir.