Yapılışı

Küçük bir tencerede fıstık ezmesi ve balı karıştırın. Çok az ılıtarak birbirlerine karışmasını sağlayın.
Keçiboynuzu tozunu yavaş yavaş ekleyin.
Daha sonra susamları katın.
Yarım saat buzdolabında bekletin. Böylece top haline getirmek daha kolaylaşacak. Karışımdan bir kaşık alıp ceviz büyüklüğünde yuvarlayın.
Bir tabağa hindistan cevizi tozunu yayın.
Hazırladığınız topları tabağı sallayarak hindistan cevizi tozuna bulayın.
Hazırladığınız topları ikram edin.
Fazlasını buzlukta dondurabilirsiniz ancak yemeden önce yine buzdolabına alıp biraz erimesini bekleyin.

Püf Noktası

Tarifte yer alan Bal nedeniyle, bu lezzetli ve sağlıklı atıştırmalığı minik gurmelerinize 12.aydan sonra verebilirsiniz. Balın faydaları ve kullanımı ile ilgili daha fazla bilgiyi buradan edinebilirsiniz. 

Uyarılar

Bu tarifte yer alan fıstık ezmesi ve susam alerji riski yüksek gıda grubundan.
Bunları bebeğinize vermeden önce daha önce tükettiğine, alerjisi olmadığına emin olun.
Balı fazla ısıtmak zararlı, sadece ılıtarak yapın. Ayrıca bal 1 yaşından önce bebeklere verilmiyor.

Aklınızda Bulunsun

Tarifte yer alan Bal nedeniyle, bu lezzetli ve sağlıklı atıştırmalığı minik gurmelerinize 12.aydan sonra verebilirsiniz. Balın faydaları ve kullanımı ile ilgili daha fazla bilgiyi buradan edinebilirsiniz. 


Yazar : Seda Sümer | Diğer Tarifleri
Seda Sümer 1976'da İstanbul'da doğdu. Galatasaray Üniversitesi İletişim Fakültesi'nde Sinema ve Televizyon eğitimini alırken eşzamanlı olarak NTV'de program prodüksiyonu yaptı. Mezun olduktan sonra Total Direct, Rafineri/Trafo ve Manadigital ajansları bünyesinde, ulusal markalara dijital pazarlama ve proje yöneticisi olarak 10 yıl boyunca hizmet verdi. 2 çocuğu var. Hem iştahsız kızına, hem de obur oğluna sağlıklı beslenme alışkanlığını kazandırabildi. Günde 27.000'i aşkın annenin ziyaret ettiği www.gurmebebek.com'un kurucusu. 2010 yılından beri bebek çocuk beslenmesi hakkında muhabirlik, yayıncılık, blogger'lık, yazarlık, TV programı yapıyor.
Diğer 12-18 Ay tarifleri Tümünü gör

Persentil Hesaplama

Persentiller, belli bir yaş grubundaki kız ve erkek çocuklarının kilo ve boy dağılımını gösterir. Persentil değeri, bebeğinizin yaşıtları arasında 100 kişi içinde sıralama yapılırsa boy ve kilosuna göre sıralamadaki yerini belirtir.