Yapılışı

İnce kıyılmış soğan, sarımsak ve rendelenmiş kereviz ile kabak sotelenir. Soğumaya bırakılan sebzelere kıyma, yumurta, ekmek içi, tuz ve baharat eklenerek iyice yoğurulur. Minik köfteler yapılarak tepsiye dizilir, bebeğiniz bir yaşından büyükse ve isteğe bağlı, üzerini susamla süsleyerek sunum yapabilirsiniz.

Uyarılar

İlk kez vereceğiniz bütün gıdalar için önce doktorunuza danışın ve üç gün bekleme kuralını uygulayı! Üç gün bekleme kuralı için tıklayın.

Yumurtanın sarısı 8. ayda beyazı 1 yaşında önerilir. Bu nedenle 1 yaşından küçükler için bu tarifte yumurtanın sadece sarısını kulanın! Yumurta hakkında bilgi için tıklayın.

Susam en alerjik besinlerden biridir. 1 yaşından önce önerimez. Bebeğiniz 1 yaşında ise bile mutlaka doktorunuza danışın! Susam hakkında bilgi için tıklayın.

Aklınızda Bulunsun

Oğlum normalde kereviz yemeği yemiyor ama bu şekilde oldukça keyif alıyor sebzeleride tüketmiş oluyor.

Diğer 8-12 Ay tarifleri Tümünü gör

Persentil Hesaplama

Persentiller, belli bir yaş grubundaki kız ve erkek çocuklarının kilo ve boy dağılımını gösterir. Persentil değeri, bebeğinizin yaşıtları arasında 100 kişi içinde sıralama yapılırsa boy ve kilosuna göre sıralamadaki yerini belirtir.