Yapılışı

Tüm malzemeleri bir kapta karıştırın.
Dilerseniz böyle dilimlenmiş halleriyle dilerseniz püre yapıp küçük gurmenize sunun.
İsterseniz içine yoğurt katarak daha kremamsı bir hale getirebilirsiniz.
Omega 3 katkısı için 1 tatlı kaşığı taze çekilmiş keten tohumu katabilirsiniz.

Uyarılar

Keten tohumu çok besleyici bir tohumdur, ancak çocuğunuza her gün yüksek miktarda vermeniz uygun olmayabilir. Keten tohumu vermeden önce doktorunuza danışın ve vereceğiniz her yeni besinde olduğu gibi alerji riskine karşı 3 gün bekleme kuralına uyun. 2 yaşından küçükler için kullanmayın.

Aklınızda Bulunsun

Bu salatayı dilediğiniz mevsim meyveleriyle yapabilirsiniz.


Yazar : Seda Sümer | Diğer Tarifleri
Seda Sümer 1976'da İstanbul'da doğdu. Galatasaray Üniversitesi İletişim Fakültesi'nde Sinema ve Televizyon eğitimini alırken eşzamanlı olarak NTV'de program prodüksiyonu yaptı. Mezun olduktan sonra Total Direct, Rafineri/Trafo ve Manadigital ajansları bünyesinde, ulusal markalara dijital pazarlama ve proje yöneticisi olarak 10 yıl boyunca hizmet verdi. 2 çocuğu var. Hem iştahsız kızına, hem de obur oğluna sağlıklı beslenme alışkanlığını kazandırabildi. Günde 27.000'i aşkın annenin ziyaret ettiği www.gurmebebek.com'un kurucusu. 2010 yılından beri bebek çocuk beslenmesi hakkında muhabirlik, yayıncılık, blogger'lık, yazarlık, TV programı yapıyor.
Diğer 8-12 Ay tarifleri Tümünü gör

Persentil Hesaplama

Persentiller, belli bir yaş grubundaki kız ve erkek çocuklarının kilo ve boy dağılımını gösterir. Persentil değeri, bebeğinizin yaşıtları arasında 100 kişi içinde sıralama yapılırsa boy ve kilosuna göre sıralamadaki yerini belirtir.