Yapılışı

Bir tencereye 750 ml suyu koyup, kaynatmaya başlayın. Başka bir yerde soğanı minik minik doğrayın veya rondodan geçirin. Pirinç, Kıyma ve soğanı az tuz ile yoğurup, minik minik köfteler yapın. Su kaynayınca köfteleri içine atın, pişimeye yakın olduklarını görünce - minik oldukları için çabuk pişerler- erişteleri ya da makarnayı eğer uzun ise bir kaç parçaya bölerek suyun içine atın. Erişteler de pişince çorbanızı ateşten alın. Çorba kasesine önce iki kaşık yoğurdu koyup, sonra çorbayı koyarak ve üzerine kuru nane serperek bebeğinize yedirin.

Püf Noktası

Köftekleri çok çok minik yaparsanız, bir kaşık içinde bir köfteyi yedirebilirsiniz. 8. aydan itibaren tüm çocuklara verilebilecek, besleyici bir yemektir. Dilerseniz, içinde değişik sebzeler de ekleyebilirsiniz. Yoğurtla karıştırılan bir çorba olduğu için ateşten aldığınızda servis ederken hemen soğuyor bu nedenle pişirir pişirmez bebeğinize yedirebilirsiniz.

Uyarılar

İlk kez vereceğiniz bütün gıdalar için önce doktorunuza danışın ve üç gün bekleme kuralını uygulayın.

Aklınızda Bulunsun

Glutensiz beslenen bebekler için Arbella nın glutensiz makarna çeşitlerinden alabilirsiniz. Glutensiz ürünleri glutenli ekmek ve benzeri gıdalarla aynı yerde/ortamda/dolapta saklamamak gerekir. Ya da üstünü hava almayacak şekilde kapatmanız gerekir.

Diğer 8-12 Ay tarifleri Tümünü gör

Persentil Hesaplama

Persentiller, belli bir yaş grubundaki kız ve erkek çocuklarının kilo ve boy dağılımını gösterir. Persentil değeri, bebeğinizin yaşıtları arasında 100 kişi içinde sıralama yapılırsa boy ve kilosuna göre sıralamadaki yerini belirtir.