Yapılışı

Kuru kayısı ve kuru üzümü yumuşamaları için 2 saat suda bekletin.

Sonra hafif ateşte pişirin (Dilerseniz)

Blendırdan geçirip içine bebeğiniz alışıksa limon suyunu katın.

Püf Noktası

Bebekleriniz 7. ila 9. aydan itibaren kuru meyve yemeye hazır oluyorlar. Minik gurmenizin beslenmesine dahil edebileceğiniz kuru meyveler hakkında daha fazla bilgiyi buradan edinebilirsiniz. 

Aklınızda Bulunsun

Minik gurmeleriniz için hazırladığınız tatlı besinlerde, Gurme Bebek olarak şeker kullanmanızı önermiyoruz. Şeker yerine doğal tatlandırıcı özelliğine sahip Pekmez kullanmasını tavsiye ediyoruz. Ancak Pekmez'in de doğru ısıda üretilmiş olamsı ve tüketilmesi gerekli. 


Yazar : Seda Sümer | Diğer Tarifleri
Seda Sümer 1976'da İstanbul'da doğdu. Galatasaray Üniversitesi İletişim Fakültesi'nde Sinema ve Televizyon eğitimini alırken eşzamanlı olarak NTV'de program prodüksiyonu yaptı. Mezun olduktan sonra Total Direct, Rafineri/Trafo ve Manadigital ajansları bünyesinde, ulusal markalara dijital pazarlama ve proje yöneticisi olarak 10 yıl boyunca hizmet verdi. 2 çocuğu var. Hem iştahsız kızına, hem de obur oğluna sağlıklı beslenme alışkanlığını kazandırabildi. Günde 27.000'i aşkın annenin ziyaret ettiği www.gurmebebek.com'un kurucusu. 2010 yılından beri bebek çocuk beslenmesi hakkında muhabirlik, yayıncılık, blogger'lık, yazarlık, TV programı yapıyor.
Diğer 8-12 Ay tarifleri Tümünü gör

Persentil Hesaplama

Persentiller, belli bir yaş grubundaki kız ve erkek çocuklarının kilo ve boy dağılımını gösterir. Persentil değeri, bebeğinizin yaşıtları arasında 100 kişi içinde sıralama yapılırsa boy ve kilosuna göre sıralamadaki yerini belirtir.