Yapılışı

Kırmızı mercimekleri yıkayın ve yarım saat kadar suda bekletin. Sonra suyunu süzüp tekrar yıkayın. Üzerinde hiç köpük kalmayana kadar bekletin. 
Dilediğiniz kadar suya, tüm malzemeyi koyup haşlayın. 
Blendırdan geçirin. 
Bebeğinize sunmadan önce dilerseniz bir parça da tereyağı ekleyebilirsiniz.

Uyarılar

Mercimeğin minik gurmenize gaz yapmasından endişe ediyorsanız, Kırmızı mercimek ile başlayabilirsiniz. Kırmızı mercimek en çabuk pişen mercimek türüdür. Daha fazla bilgi için makalemizi buradan okuyabilirsiniz. 

Aklınızda Bulunsun

Mercimeğin minik gurmenize gaz yapmasından endişe ediyorsanız, Kırmızı mercimek ile başlayabilirsiniz. Kırmızı mercimek en çabuk pişen mercimek türüdür. Daha fazla bilgi için makalemizi buradan okuyabilirsiniz. 


Yazar : Seda Sümer | Diğer Tarifleri
Seda Sümer 1976'da İstanbul'da doğdu. Galatasaray Üniversitesi İletişim Fakültesi'nde Sinema ve Televizyon eğitimini alırken eşzamanlı olarak NTV'de program prodüksiyonu yaptı. Mezun olduktan sonra Total Direct, Rafineri/Trafo ve Manadigital ajansları bünyesinde, ulusal markalara dijital pazarlama ve proje yöneticisi olarak 10 yıl boyunca hizmet verdi. 2 çocuğu var. Hem iştahsız kızına, hem de obur oğluna sağlıklı beslenme alışkanlığını kazandırabildi. Günde 27.000'i aşkın annenin ziyaret ettiği www.gurmebebek.com'un kurucusu. 2010 yılından beri bebek çocuk beslenmesi hakkında muhabirlik, yayıncılık, blogger'lık, yazarlık, TV programı yapıyor.
Diğer 8-12 Ay tarifleri Tümünü gör

Persentil Hesaplama

Persentiller, belli bir yaş grubundaki kız ve erkek çocuklarının kilo ve boy dağılımını gösterir. Persentil değeri, bebeğinizin yaşıtları arasında 100 kişi içinde sıralama yapılırsa boy ve kilosuna göre sıralamadaki yerini belirtir.