Ayva faydaları
 
Ayva ağacı yetiştiği yerin özelliklerine göre meyvesi farklı tada bürünür. Bir kış meyvesi. Protein, A, B2 ve C vitamini ve demir, bakır, potasyum gibi minerallerden zengin. Etli bölümünde antioksidan etkiye sahip bileşikleri barındırır.
 
Ayva çocuklarda büyüme ve gelişmeyi hızlandırır. Birçok hastalığa şifa olan  ayva, kalp, akciğer, boğaz, mide, göz, bağırsak ve ağız rahatsızlıklarının tedavisinde faydalı. Ayva yararları sadece bebeklerde değil, her yaşta sinir sistemini güçlendirir, mide ve bağırsakları zararlı mikroplardan koruyarak hazımsızlık gibi sorunları önler. Ayva yararları sayesinde cildi ve tırnakları zinde, parlak ve daha sağlıklı hale getirir.

Ayva reçeli evde az şekerle kaynatılarak yapılabilir.  Ayva tatlısı yapacaksanız önce Gurme Bebek'in çok sağlıklı ayvalı tariflerine göz atın.
 
Aklınızda bulunsun
 
Minik gurmeniz grip ve nezle olursa ona ayva verebilirsiniz. İyileşmesini hızlandırır. Vücudunun gücünü arttırarak, zinde tutmaya yardımcı olacak. Onu hastalığın verdiği yorgunluk ve bitkinlikten de koruyacak.
 
Uyarı
 
Minik gurmeniz kabızlık çekiyorsa bir süre ayva vermeyin. Ama ishal sorunu yaşıyorsa ayva yemek listenizde bulunsun. Ayva ya da ayva suyu ishalin geçmesi için de çok faydalıdır.
 
100 gram ayvada;
 
A vitamini 40 mg
C vitamini 15 mg
K vitamini 4.5 pg
Potasyum 197 mg
Sodyum 4 mg
Kalsiyum 11 mg
Demir 0.7 mg
Fosfor 17 mg
Magnezyum 8 mg
Fosfor 11 mg

Yazar :
61 Kişi bu makaleyi beğendi.

 

Persentil Hesaplama

Persentiller, belli bir yaş grubundaki kız ve erkek çocuklarının kilo ve boy dağılımını gösterir. Persentil değeri, bebeğinizin yaşıtları arasında 100 kişi içinde sıralama yapılırsa boy ve kilosuna göre sıralamadaki yerini belirtir.

Gurme Bebek Forum

  • -(QQ微信1925465786)办理澳洲/美国/英国/加拿大/德国/意大利/法国/西班牙各大学文凭,留学全套材料办理:毕业证+成绩单+回国证明+留信网认证...

    haoxiangni03 - 01.12.2019
    Devamını Oku
  • -(QQ微信1925465786)办理澳洲/美国/英国/加拿大/德国/意大利/法国/西班牙各大学文凭,留学全套材料办理:毕业证+成绩单+回国证明+留信网认证...

    haoxiangni03 - 01.12.2019
    Devamını Oku