Yapılışı

Mısırı ve elmayı haşlayın. 
Blendırdan geçirin.  
Dilerseniz bir miktar su koyarak istediğiniz kıvama getirin. 
Bu lezzetli püreyi bir dilim ekmeğin üzerine sürüp küçük gurmenize parmak yiyecek olarak verebilirsiniz. 

Uyarılar


Dünyada üretilen mısırın büyük bir kısmı GDO'lu tohumlardan üretiliyor. Mısır alırken yerli mısır tercih edin. 

Aklınızda Bulunsun

Hemen hemen tüm çocukların ve yetişkinlerin sevdiği mısır bebeğinize protein ve karbonhidrat sağlayan enerji dolu bir besin. Mısır hakkında yapılan yorumlar, faydaları ve zararları hakkında daha fazla bilgi edinmek için makalemizi buradan okuyabilirsiniz. 


Yazar : Seda Sümer | Diğer Tarifleri
Seda Sümer 1976'da İstanbul'da doğdu. Galatasaray Üniversitesi İletişim Fakültesi'nde Sinema ve Televizyon eğitimini alırken eşzamanlı olarak NTV'de program prodüksiyonu yaptı. Mezun olduktan sonra Total Direct, Rafineri/Trafo ve Manadigital ajansları bünyesinde, ulusal markalara dijital pazarlama ve proje yöneticisi olarak 10 yıl boyunca hizmet verdi. 2 çocuğu var. Hem iştahsız kızına, hem de obur oğluna sağlıklı beslenme alışkanlığını kazandırabildi. Günde 27.000'i aşkın annenin ziyaret ettiği www.gurmebebek.com'un kurucusu. 2010 yılından beri bebek çocuk beslenmesi hakkında muhabirlik, yayıncılık, blogger'lık, yazarlık, TV programı yapıyor.
Diğer 12-18 Ay tarifleri Tümünü gör

Persentil Hesaplama

Persentiller, belli bir yaş grubundaki kız ve erkek çocuklarının kilo ve boy dağılımını gösterir. Persentil değeri, bebeğinizin yaşıtları arasında 100 kişi içinde sıralama yapılırsa boy ve kilosuna göre sıralamadaki yerini belirtir.