Yapılışı

Pancarları yıkayıp soyup, mümkün olan en ince şekilde yuvarlak yuvarlak kesin.
Tepsiye yağlı kağıt yayın, üzerini de incecik yağlayın.
Pancarları dizin, dikkat edin üst üste gelmesinler.
100 derecede yaklaşık 35 dakika fırınlayın.
Bir yanı pişince diğer yanını çevirin kıtır kıtır olana kadar fırınlayın.

Püf Noktası

Pancar bebek ve çocuklar için çok sağlıklı bir besindir. Farklı pişirme yöntemleri ve faydaları hakkında daha fazla bilgi için tıklayınız


Yazar : Seda Sümer | Diğer Tarifleri
Seda Sümer 1976'da İstanbul'da doğdu. Galatasaray Üniversitesi İletişim Fakültesi'nde Sinema ve Televizyon eğitimini alırken eşzamanlı olarak NTV'de program prodüksiyonu yaptı. Mezun olduktan sonra Total Direct, Rafineri/Trafo ve Manadigital ajansları bünyesinde, ulusal markalara dijital pazarlama ve proje yöneticisi olarak 10 yıl boyunca hizmet verdi. 2 çocuğu var. Hem iştahsız kızına, hem de obur oğluna sağlıklı beslenme alışkanlığını kazandırabildi. Günde 27.000'i aşkın annenin ziyaret ettiği www.gurmebebek.com'un kurucusu. 2010 yılından beri bebek çocuk beslenmesi hakkında muhabirlik, yayıncılık, blogger'lık, yazarlık, TV programı yapıyor.
Diğer 12-18 Ay tarifleri Tümünü gör

Persentil Hesaplama

Persentiller, belli bir yaş grubundaki kız ve erkek çocuklarının kilo ve boy dağılımını gösterir. Persentil değeri, bebeğinizin yaşıtları arasında 100 kişi içinde sıralama yapılırsa boy ve kilosuna göre sıralamadaki yerini belirtir.