Yapılışı

Patatesleri temiz suyla yıkayın, kabukları soyup doğrayın.
Havuçları doğrayın.
Patates ve havucu 2 bardak içme suyuyla, yarım saat süreyle kapağı kapalı olarak pişirin.
Diğer yanda irmiği de haşlayın. Sonra hepsini karıştırın. Kıvamını bebeğinizin ağız tadına göre ayarlayın.
İrmik, patates ve havucu blendırdan geçirin.

Püf Noktası

Bebeğiniz katı gıdaya yeni başlıyorsa kıvamını daha akışkan tutmak için su miktarını artırabilirsiniz.  Fazla suyla yapmanın hiçbir zararı yoktur. Su fazla kaçtıysa kıvam vermek için fazladan bir iki dakika pişirirsiniz, olur biter.

Aklınızda Bulunsun

İrmik, besin grupları piramidinde Tahıllar bölümünde yer alır. Bebeğinizin beslenmesinde yer alması gereken besinler ve faydaları hakkında daha fazla bilgi için makalemizi okumanızı öneririz. 


Yazar : Seda Sümer | Diğer Tarifleri
Seda Sümer 1976'da İstanbul'da doğdu. Galatasaray Üniversitesi İletişim Fakültesi'nde Sinema ve Televizyon eğitimini alırken eşzamanlı olarak NTV'de program prodüksiyonu yaptı. Mezun olduktan sonra Total Direct, Rafineri/Trafo ve Manadigital ajansları bünyesinde, ulusal markalara dijital pazarlama ve proje yöneticisi olarak 10 yıl boyunca hizmet verdi. 2 çocuğu var. Hem iştahsız kızına, hem de obur oğluna sağlıklı beslenme alışkanlığını kazandırabildi. Günde 27.000'i aşkın annenin ziyaret ettiği www.gurmebebek.com'un kurucusu. 2010 yılından beri bebek çocuk beslenmesi hakkında muhabirlik, yayıncılık, blogger'lık, yazarlık, TV programı yapıyor.
Diğer 6-8 Ay tarifleri Tümünü gör

Persentil Hesaplama

Persentiller, belli bir yaş grubundaki kız ve erkek çocuklarının kilo ve boy dağılımını gösterir. Persentil değeri, bebeğinizin yaşıtları arasında 100 kişi içinde sıralama yapılırsa boy ve kilosuna göre sıralamadaki yerini belirtir.