Yapılışı

Brokolileri yıkayın. 
Brokolileri küçük parçalara ayırıp buharda pişirin. 
Brokoli ve pirinci karıştırın, üzerine peyniri ekleyin.
Dilerseniz blendırdan geçirin. 
 
 

Püf Noktası

Esmer pirinci pişirmek için 1 saat sıcak suda bekletmenizi ve bol su ile pişirmenizi öneririz. 

Uyarılar

Brokoli gaz yapabilir dikkat.

Aklınızda Bulunsun

Brokolilerin üzeri çiçeklenmemiş olanlarını almaya özen gösterin. Brokoli ve faydaları hakkında detaylı bilgi için tıklayınız


Yazar : Seda Sümer | Diğer Tarifleri
Seda Sümer 1976'da İstanbul'da doğdu. Galatasaray Üniversitesi İletişim Fakültesi'nde Sinema ve Televizyon eğitimini alırken eşzamanlı olarak NTV'de program prodüksiyonu yaptı. Mezun olduktan sonra Total Direct, Rafineri/Trafo ve Manadigital ajansları bünyesinde, ulusal markalara dijital pazarlama ve proje yöneticisi olarak 10 yıl boyunca hizmet verdi. 2 çocuğu var. Hem iştahsız kızına, hem de obur oğluna sağlıklı beslenme alışkanlığını kazandırabildi. Günde 27.000'i aşkın annenin ziyaret ettiği www.gurmebebek.com'un kurucusu. 2010 yılından beri bebek çocuk beslenmesi hakkında muhabirlik, yayıncılık, blogger'lık, yazarlık, TV programı yapıyor.
Diğer 8-12 Ay tarifleri Tümünü gör

Persentil Hesaplama

Persentiller, belli bir yaş grubundaki kız ve erkek çocuklarının kilo ve boy dağılımını gösterir. Persentil değeri, bebeğinizin yaşıtları arasında 100 kişi içinde sıralama yapılırsa boy ve kilosuna göre sıralamadaki yerini belirtir.