Yapılışı

Pırasanın köklerini kesin.
Ortadan diklemesine kesin ve soğuk suyun altında güzelce yıkayın.
Pırasaları doğrayıp yağda soteleyin.
Patatesleri ekleyin, tavuk suyunu ekleyin. Kaynatın. 
Kaynadıktan sonra altını kısıp 15 dakika daha pişirin.
Patatesler ve pırasalar tamamen pişince altını kapatın.
Blendırdan geçirin.
Yoğurt ekleyip ikram edin.

Uyarılar

8 aydan küçükler için tavuk suyu kulanmayın, normal su ile yapın. İlk kez vereceğiniz bütün gıdalar için önce doktorunuza danışın ve 3 gün bekleme kuralını uygulayın!

Aklınızda Bulunsun

Pırasa içerdiği C Vitamini ve folat açısından önemli bir besin. Ayrıca yapraklarında yüksek oranda beta karoten var. Bebeğinizin seveceği pırasalı tarifler ve faydaları için makalemizi okumanızı tavsiye ederiz. 


Yazar : Seda Sümer | Diğer Tarifleri
Seda Sümer 1976'da İstanbul'da doğdu. Galatasaray Üniversitesi İletişim Fakültesi'nde Sinema ve Televizyon eğitimini alırken eşzamanlı olarak NTV'de program prodüksiyonu yaptı. Mezun olduktan sonra Total Direct, Rafineri/Trafo ve Manadigital ajansları bünyesinde, ulusal markalara dijital pazarlama ve proje yöneticisi olarak 10 yıl boyunca hizmet verdi. 2 çocuğu var. Hem iştahsız kızına, hem de obur oğluna sağlıklı beslenme alışkanlığını kazandırabildi. Günde 27.000'i aşkın annenin ziyaret ettiği www.gurmebebek.com'un kurucusu. 2010 yılından beri bebek çocuk beslenmesi hakkında muhabirlik, yayıncılık, blogger'lık, yazarlık, TV programı yapıyor.
Diğer 6-8 Ay tarifleri Tümünü gör

Persentil Hesaplama

Persentiller, belli bir yaş grubundaki kız ve erkek çocuklarının kilo ve boy dağılımını gösterir. Persentil değeri, bebeğinizin yaşıtları arasında 100 kişi içinde sıralama yapılırsa boy ve kilosuna göre sıralamadaki yerini belirtir.