Yapılışı

Yumurtaları kırıp çırpın, sütü, yoğurdu ve yağı ekleyip karıştırın, üzerine, pırasa, beyaz peynir az miktarda dereotu ve zeytini ekleyin. Karışımı bir beş dakika dinlendirin. Ayrı bir kapta Glutensiz unu ve kabartma tozunu harmanlayın. Bu karışımı dinlendirdiğiniz yumurtalı karışıma ekleyip fazla çırpmadan tahta bir kaşık ile karıştırın. Minik Kalıplara döküp, 150 derecede 20-25 dakika pişirin.

Püf Noktası

Muffin kalıplarını yarısına kadar doldurun, malzeme kabaracağı için pişince yeterli bir büyüklüğe erişecektir. Fırını önceden de ısıtabilirsiniz, ama iç malzemenin iyi pişebilmesini için, pişirmek için acele etmeyin.

Uyarılar

İlk kez vereceğiniz bütün gıdalar için önce doktorunuza danışın ve üç gün bekleme kuralını uygulayın.

Aklınızda Bulunsun

Dereotu yerine, taze sogan da koyabilirsiniz. Çocuklarınıza sebzeleri sevdirebilmek için bu tarz karışımlar, kendi elleri ile yiyebilecekler minik atıştırmalar yapabilirsiniz. Beyaz peynir tuzlu olduğu için ben tuz eklemiyorum ama isterseniz ekleyebilirsiniz.

Diğer 12-18 Ay tarifleri Tümünü gör

Persentil Hesaplama

Persentiller, belli bir yaş grubundaki kız ve erkek çocuklarının kilo ve boy dağılımını gösterir. Persentil değeri, bebeğinizin yaşıtları arasında 100 kişi içinde sıralama yapılırsa boy ve kilosuna göre sıralamadaki yerini belirtir.