Yapılışı

Havuçları, pirinci, soğanı, baharatları  bir kapta karıştırın.  
Yoğurdu ve yumurta sarılarını ekleyip karıştırmaya devam edin. 
Isıya dayanıklı bir kabı yağlayın, karışımı kaba yerleştirin. 
Üzerine peyniri yayın. 
180 derecede yaklaşık 50 dakika pişirin. 
Fırından çıkardıktan sonra beş dakika bekleyin. Sonra servis yapın.

Püf Noktası

Tam pirinç beyaz pirince göre daha yavaş pişiyor. Bu tarifte tam pirinç kullanacaksanız, pirincin sert kalmaması için önceden ıslatıp haşlayabilirsiniz.

Uyarılar

Bu tarifte soğan var. Bebeğinizin soğanı sindirebileceğinden emin olun. Bazı bebeklerde soğan gaz yapabiliyor.

Bebeklere yumurta sarısı 8. aydan itibaren verilebiliyor. Beyazını vermek için 1 yaşına kadar beklemeniz gerekecek. Yumurtayı çok iyi pişirmeniz önemli. Yumurta çocuğunuz için tehlikeli olabilecek salmonella bakterisi içerebiliyor. Endişelenmenize gerek yok. Salmonella ısıyla ölüyor. İyi pişmiş bir yumurtayla, küçük gurmeniz güvende.  
 


Yazar : Seda Sümer | Diğer Tarifleri
Seda Sümer 1976'da İstanbul'da doğdu. Galatasaray Üniversitesi İletişim Fakültesi'nde Sinema ve Televizyon eğitimini alırken eşzamanlı olarak NTV'de program prodüksiyonu yaptı. Mezun olduktan sonra Total Direct, Rafineri/Trafo ve Manadigital ajansları bünyesinde, ulusal markalara dijital pazarlama ve proje yöneticisi olarak 10 yıl boyunca hizmet verdi. 2 çocuğu var. Hem iştahsız kızına, hem de obur oğluna sağlıklı beslenme alışkanlığını kazandırabildi. Günde 27.000'i aşkın annenin ziyaret ettiği www.gurmebebek.com'un kurucusu. 2010 yılından beri bebek çocuk beslenmesi hakkında muhabirlik, yayıncılık, blogger'lık, yazarlık, TV programı yapıyor.
Diğer 8-12 Ay tarifleri Tümünü gör

Persentil Hesaplama

Persentiller, belli bir yaş grubundaki kız ve erkek çocuklarının kilo ve boy dağılımını gösterir. Persentil değeri, bebeğinizin yaşıtları arasında 100 kişi içinde sıralama yapılırsa boy ve kilosuna göre sıralamadaki yerini belirtir.