Yapılışı

Tüm malzemeleri karıştırıp kısık ateşte pişirin.
Uzun bir sürede pişmesi normal.
Dilediğiniz zaman çubuk tarçını içinden çıkarın.
Ayvalar yumuşayınca blendırdan geçirin.

Püf Noktası

Miik gurmeler için son derece sağlıklı ve faydalı olan Ayva meyvesinin faydaları için burayı tıklayabilirsiniz. 

Uyarılar

Bebeğiniz bu tarifteki portakal suyu için hazır olmayabilir. Portakal gibi asitli tatlara alışıksa tarifteki portakal suyunu kullanın.

Aklınızda Bulunsun

Bal yada pekmez ekleyecekseniz sıcakken eklemeyin; ılınmasını bekleyin.


Yazar : Seda Sümer | Diğer Tarifleri
Seda Sümer 1976'da İstanbul'da doğdu. Galatasaray Üniversitesi İletişim Fakültesi'nde Sinema ve Televizyon eğitimini alırken eşzamanlı olarak NTV'de program prodüksiyonu yaptı. Mezun olduktan sonra Total Direct, Rafineri/Trafo ve Manadigital ajansları bünyesinde, ulusal markalara dijital pazarlama ve proje yöneticisi olarak 10 yıl boyunca hizmet verdi. 2 çocuğu var. Hem iştahsız kızına, hem de obur oğluna sağlıklı beslenme alışkanlığını kazandırabildi. Günde 27.000'i aşkın annenin ziyaret ettiği www.gurmebebek.com'un kurucusu. 2010 yılından beri bebek çocuk beslenmesi hakkında muhabirlik, yayıncılık, blogger'lık, yazarlık, TV programı yapıyor.
Diğer 12-18 Ay tarifleri Tümünü gör

Persentil Hesaplama

Persentiller, belli bir yaş grubundaki kız ve erkek çocuklarının kilo ve boy dağılımını gösterir. Persentil değeri, bebeğinizin yaşıtları arasında 100 kişi içinde sıralama yapılırsa boy ve kilosuna göre sıralamadaki yerini belirtir.