Yapılışı

Soğanları ince ince piyazlık doğrayın. 
Tencereye bir miktar tereyağı koyduktan sonra kısık ateşte soğanları ve sarımsağı pembeleştirin. 
Unu ekleyin, kısık ateşte kavurun. 
Ardından soğuk olarak  et veya tavuk suyunu, sirkesini de ilave edip, iyice karıştırın.  
Biraz böyle kaynasın. 
Yaklaşık 20 dakika sonra soğanlar iyice pişmiş ve çorba hazır olacak.  
Blendırdan geçirip gurmenize sunun...

Uyarılar

Soğan bazı çocuklarda sindirim zorluklarına neden olabiliyor. Dikkatli olmakta fayda var. Soğan hakkında daha fazla bilgiyi bu linkten edinebilirsiniz. 


Yazar : Seda Sümer | Diğer Tarifleri
Seda Sümer 1976'da İstanbul'da doğdu. Galatasaray Üniversitesi İletişim Fakültesi'nde Sinema ve Televizyon eğitimini alırken eşzamanlı olarak NTV'de program prodüksiyonu yaptı. Mezun olduktan sonra Total Direct, Rafineri/Trafo ve Manadigital ajansları bünyesinde, ulusal markalara dijital pazarlama ve proje yöneticisi olarak 10 yıl boyunca hizmet verdi. 2 çocuğu var. Hem iştahsız kızına, hem de obur oğluna sağlıklı beslenme alışkanlığını kazandırabildi. Günde 27.000'i aşkın annenin ziyaret ettiği www.gurmebebek.com'un kurucusu. 2010 yılından beri bebek çocuk beslenmesi hakkında muhabirlik, yayıncılık, blogger'lık, yazarlık, TV programı yapıyor.
Diğer 12-18 Ay tarifleri Tümünü gör

Persentil Hesaplama

Persentiller, belli bir yaş grubundaki kız ve erkek çocuklarının kilo ve boy dağılımını gösterir. Persentil değeri, bebeğinizin yaşıtları arasında 100 kişi içinde sıralama yapılırsa boy ve kilosuna göre sıralamadaki yerini belirtir.